Podľa SaS sa Drucker podporou Fica zosmiešňuje

SaS
Foto: SITA / Marián Peiger

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker svojou obhajobou premiéra Fica pracuje na vlastnom zosmiešnení, tvrdí strana Sloboda a solidarita. Ako informovala vo svojej tlačovej správe, je absurdné súhlasiť s premiérom, že avizované zrušenie doplnkových ordinačných hodín sa deje preto, lebo treba zabrániť dezinformáciám šíreným opozíciou.

„Strana SaS žiadne dezinformácie nešíri, akurát upozorňuje, že nápad s doplnkovými ordinačnými hodinami je absolútne nedomyslený,“ uviedla členka výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Cigániková.

„A nedomyslený je preto, lebo sa ľahko bude dať zneužiť samotnými lekármi. Výsledkom bude, že pre chudobných budú čakárne ešte plnšie a pre bohatších zdravotná starostlivosť ešte drahšia. Pritom obe skupiny si platia zdravotné poistenie,“ povedala.

Sulík: Fico s Druckerom sa správajú ako malí chlapci

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka namiesto toho, aby Robert Fico s ministrom zdravotníctva Druckerom uznali, že doplnkové ordinačné hodiny sú hrubou chybou, správajú sa ako malí chlapci a zvaľujú vinu na opozíciu.

„Je tragikomické, ako nepochopiteľne dlho premiérovi Ficovi trvalo, kým pochopil, že negatívne dôsledky doplnkových ordinačných hodín sú pre Smer-SD doslova politickou rozbuškou,“ upozornil Sulík.

Podľa neho je tiež tragikomické, že „krízovému manažérovi ministrovi Druckerovi zase nedošlo, že prišiel s odborne nedomysleným návrhom a do veci sa nakoniec musel vložiť samotný premiér, ale až potom, keď doplnkové ordinačné hodiny boli koalíciou schválené. To je nevídané vládne babráctvo a budeme radi, ak nás páni Fico a Drucker z neho vynechajú,“ povedal Sulík.

Čakajú rozumnejší návrh

Strana SaS očakáva, že vládna koalícia v duchu premiérových inštrukcií doplnkové ordinačné hodiny zruší ešte pred ich účinnosťou a dovtedy predloží rozumnejší návrh riešenia plných čakární.

„Podľa nášho názoru poplatok za prednostné ošetrenie treba vrátiť do systému, jeho výšku ponechať na jednotlivých lekárov podľa ponuky a dopytu, avšak s tým, že samotné výkony lekárov budú uhrádzané zdravotnou poisťovňou tak ako doteraz,“ približuje Cigániková.

Liberáli zároveň vyzývajú najväčšiu štátnu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, aby ekonomickými stimulmi podporovala lekárov, ktorí budú jej poistencov manažovať bez osobitného poplatku, čím vytvorí príklad aj pre ostatné súkromné poisťovne.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita