Poliklinika v Giraltovciach zrekonštruovala röntgenologicko–ultrazvukové pracovisko

röntgen
Foto: ilustračné, Thinkstock

Neštátne zdravotnícke zariadenie Poliklinika Giraltovce ILB, s.r.o. vo štvrtok otvorilo zmodernizované röntgenologicko-ultrazvukové pracovisko. Modernizácia, ktorá začala v marci minulého roka, trvala desať mesiacov a stála viac ako 113-tisíc eur.

Ako pre agentúru SITA konkretizovala riaditeľka polikliniky Zuzana Gajdošiková, takmer stotisíc eur určených na prístrojové vybavenie pochádzalo z vlastných zdrojov a úverov. Zvyšných 13-tisíc eur stáli stavebné úpravy vrátane novej antistatickej podlahy, elektrických rozvodov a prezliekacích kabínok.

Časť nákladov vo výške päťtisíc eur hradilo mesto, zvyšok pokryla poliklinika.

Nižšia radiačná záťaž pre pacientov

Poliklinika bola postavená v roku 1961. Mesto zrekonštruovalo budovu, v ktorej teraz poliklinika sídli, v rokoch 2011 až 2013, no prestavba nezahŕňala komplexnú výmenu RTG vybavenia.

V rámci terajšej investície zdravotníckemu zariadeniu pribudli RTG a USG prístroje, úložisko, zobrazovací monitor, počítače a ďalšia technika.

Nákupom digitálneho RTG prístroja, nového USG prístroja, zosieťovaním jednotlivých ambulancií polikliniky a nasadením nemocničného informačného systému sa podstatne zvýši úroveň poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v meste a v danej spádovej oblasti. Taktiež sa dosiahne včasnejšie diagnostikovanie a výrazne vyššia diagnostická kvalita pri podstatnom znížení radiačnej záťaže pacientov,“ uviedla Gajdošiková.

Poliklinika Giraltovce

Je to neštátne zdravotnícke zariadenie, ktoré svojou polohou zastrešuje zdravotnú starostlivosť pre viac ako 17-tisíc obyvateľov spádovej oblasti. Zdravotnú starostlivosť poskytuje od 19. januára 1998.

Poskytuje komplexné zdravotné služby v 13 odborných ambulanciách, laboratórne vyšetrenia, RTG i USG vyšetrenia a služby fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Gajdošíková
Firmy a inštitúcie Poliklinika Giraltovce ILB