Registrácia na prvú dávku vakcíny Spikevax čoskoro vyprší, očkuje sa v ôsmich centrách

Koronavírus, očkovanie, pandémia, vakcína
Foto: ilustračné, SITA/AP

Do nedele 10. júla sa na stránke korona.gov.sk môžu registrovať záujemcovia o očkovanie prvou dávkou vakcínou Spikevax. Na posilňujúcu dávku sa možno zaregistrovať do 8. augusta.

V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zdravotníctva. K dispozícii sú aj termíny bez registrácie, zverejňované a aktualizované sú na stránke.

Očkovanie v ôsmich centrách

Ako informuje rezort zdravotníctva, vakcínou Spikevax sa očkuje v 8 vakcinačných centrách na celom Slovensku. Prvú dávku bude možné aplikovať do 29. júla 2022.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Od 30. júla sa budú môcť vakcínou Spikevax očkovať len ľudia, ktorí čakajú na druhú dávku alebo majú záujem o posilňujúcu dávku. Očkovanie druhých a posilňujúcich dávok sa skončí 27. augusta.

Registráciu spustia zrejme v lete

Predpokladaný termín spustenia registrácie na očkovanie vakcínou Spikevax je v závere leta. Záujemcovia o očkovanie však budú mať aj naďalej možnosť registrovať sa na očkovanie vakcínami Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Nuvaxovid (Novavax) a Janssen (Johnson&Johnson).

Spikevax je mRNA očkovacou látkou, ktorá sa používa na ochranu pred ochorením COVID-19 spôsobeným vírusom SARS-CoV-2 od výrobcu Moderna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Johnson&JohnsonModernaMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNovavaxPfizerSpikevax