Ružinov zriadil nové antigénové miesto na COVID-19, ľudia sa môžu objednať telefonicky

Koronavírus, antigénové testy
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian

V bratislavskom Ružinove v pondelok pribudlo nové antigénové testovacie miesto na ochorenie COVID-19. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Martin Chren.

Test je zadarmo

„Začiatkom minulého týždňa som sa vás pýtal, čo si myslíte o tom, aby Ružinov zriadil miesto, kam by ste sa mohli prísť hocikedy otestovať,“ uviedol starosta a dodal, že od pondelku mestská časť otvára testovacie miesto v Dome kultúry (DK) Ružinov.

Viac o téme: Koronavírus

Antigénový test je zadarmo a záujemcovia sa naň môžu telefonicky objednať na presný čas, doplnil Chren s tým, že nové testovacie miesto sa podarilo zriadiť bez zásahu do miestneho rozpočtu.

Testovacie miesto bude prevádzkované ružinovským zdravotníckym zariadením Lasertherapy, ktoré má už s testovaním skúsenosti a získalo podporu ministerstva zdravotníctva na zriadenie tzv. mobilného odberového miesta.

Vchod je z Papánkovho námestia

„My, ako Ružinov teda poskytujeme len priestory, zdravotníci z tohto zariadenia vyriešia všetko ostatné,“ vysvetlil Chren a dodal, že vchod je z dôvodu bezpečnosti zriadený z Papánkovho námestia.

„Testovacie miesto bude otvorené každý pracovný deň od 8:00 do 17:00 s obedovou prestávkou od 12:00 do 13:00,“ doplnil starosta a dodal, že medzi 13:00 a 17:00 budú prednostne testovať vopred objednaných ľudí.

Telefonické objednanie na presný čas je bezplatné. „V Ružinove okrem miesta v ružinovskej nemocnici funguje ešte jedno bezplatné súkromné odberové miesto na ulici sv. Vincenta,“ uzavrel starosta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Chren