Situácia s COVID-19 v Kysuckej nemocnici je veľmi vážna, musia reprofilizovať ďalšie lôžka

Kysucká nemocnica Čadca
Kysucká nemocnica Čadca Foto: www.facebook.com

Kapacita reprofilizovaných lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 je v Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci už naplnená. Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld, aktuálne majú obsadených 63 lôžok. Situáciu označil za veľmi vážnu, keďže pacientov pribúda.

Viac o téme: Koronavírus

Čadčianska nemocnica disponuje spolu 434 lôžkami, v prvej fáze tu vyčlenili 25 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. „Neskôr prišiel príkaz ministra zdravotníctva reprofilizovať 10 percent z celkovej kapacity, čo sme aj urobili. Žiaľ, situácia sa v posledných dňoch vyvinula veľmi dramaticky, kapacitu sme naplnili a bolo potrebné sa postarať o podstatne viac pacientov, ako nám bolo určené,“ skonštatoval Šenfeld.

Ako ďalej poznamenal, s prosbou o pomoc sa obrátili na okolité nemocnice. „Neuspeli sme, preto sme museli vytvoriť ďalšie lôžka. Kapacitu sme rozšírili na 60 lôžok, ale ani to už nepostačuje,“ priblížil aktuálnu situáciu Šenfeld s tým, že v súčasnosti majú obsadených 63 covidových lôžok.

Zhoršujúca sa epidemiologická situácia zvyšuje tlak na zdravotnícky personál v nemocnici. „Prosíme o pomoc zdravotníkov, či už lekárov, zdravotné sestry, sanitárov a ošetrovateľov, ktorí ešte môžu pomôcť našim preťaženým zdravotníkom, pri ošetrovaní našich pacientov,“ doplnil Šenfeld.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Šenfeld
Firmy a inštitúcie Kysucká nemocnica Čadca