Skalická nemocnica hlási pokles počtu pacientov s COVID-19, v karanténe však má štyroch zdravotníkov

Agel Skalica

Vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica zaznamenali ďalší pokles počtu pacientov s ochorením COVID-19. Návštevy na lôžkových oddeleniach sú v nemocnici naďalej zakázané, výnimku majú otcovia počas pôrodu a kňazi pri pacientoch v terminálnych štádiách ochorenia.

Viac o téme: Koronavírus

Lôžková starostlivosť nemocnice je podľa hovorkyne skupiny AGEL Martiny Pavlíkovej naďalej obmedzená na neodkladné výkony.

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 22 pacientom s koronavírusom, z tohto počtu je jeden pacient vo vážnom stave a je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Počas víkendu boli prijatí dvaja COVID pozitívni pacienti,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Jakub Rybár. Dodal, že v karanténe sú štyria zamestnanci, všetci zdravotníci.

Pred týždňom mali v skalickej nemocnici hospitalizovaných 26 pacientov s ochorením COVID-19 a v karanténe bolo 11 zamestnancov.

V rámci diagnostiky v minulom týždni nemocnica podľa Pavlíkovej otestovala 932 osôb PCR testami a 526 osôb antigénovými testami. PCR pozitivita sa pohybuje v rozmedzí 20 až 30 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub Rybár
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Agel Skalica