Slovensko daruje Taiwanu 160-tisíc vakcín proti COVID-19, v zásielke budú aj špeciálne chirurgické obleky

Vakcína AstraZeneca
Vakcína od spoločnosti AstraZeneca. Foto: ilustračné, SITA/AP

Slovenská republika daruje Taiwanu 160-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19. Ide o vakcíny Vaxzevria, ktoré vyvinula spoločnosť AstraZeneca v spolupráci s Oxfordskou univerzitou.

Navýšili pôvodný plán

Lietadlo s vakcínami odletí na Taiwan v sobotu 25. septembra. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva hospodárstva SR, ktorý spolupracoval aj s Ministerstvom zdravotníctva SR a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Viac o téme: Koronavírus

„Spoločným úsilím sa nám podarilo počet vakcín navýšiť oproti pôvodným plánom niekoľkonásobne. Verím, že Taiwanu a jeho obyvateľom pomôžu prekonať kritické pandemické obdobie,” uviedol štátny tajomník rezortu hospodárstva Karol Galek.

Taiwan nám daroval státisíce rúšok

Pripomenul tiež, že Taiwan daroval Slovensku počas pandémie koronavírusu 700-tisíc rúšok. Okrem vakcín tento ostrovný štát vo východnej Ázii teraz dostane do daru aj chirurgické obleky od slovenskej spoločnosti Fibrochem.

„Som veľmi rád, že sa im môžeme aj takýmto spôsobom odvďačiť a pomôcť v situácii, keď to naozaj potrebujú,” dodal Galek, podľa ktorého sú fungujúce vzájomné vzťahy a ekonomická spolupráca dôležité aj z hľadiska fungovania tvoriacej sa Slovensko-taiwanskej komisie pre hospodársku spoluprácu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karol Galek
Firmy a inštitúcie AstraZenecaMH Ministerstvo hospodárstva SRMinisterstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR)MZ Ministerstvo zdravotníctva SR