Španielsko hlási už viac ako desaťtisíc mŕtvych na Covid-19, minister očakáva fázu spomalenia

Španielsko, koronavirus
Foto: archívne, SITA/AP

Španielsko hlási ďalší rekord v počte úmrtí na nový koronavírus počas jedného dňa. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok uviedlo, že za 24 hodín zomrelo 950 ľudí, čo znamená, že už majú celkovo 10 003 mŕtvych.

Minister zdravotníctva vyhlásil, že počet nových prípadov nákazy „pomaly dostávajú pod kontrolu“ a prispeli k tomu aj „drastické opatrenia“. Do stredy v krajine potvrdili celkovo 102 136 infikovaných a do štvrtka toto číslo stúplo na 110 238.

Viac o téme: Koronavírus

„Dáta nám ukazujú, že krivka sa stabilizovala. Dosiahli sme vrchol a teraz začíname fázu spomalenia,“ povedal Salvador Illa na štvrtkovej tlačovej konferencii. „Aj keď pozorujeme nižší počet nových pacientov, hospitalizovaní musia zostať v nemocniciach dlhšie, čo zapríčiňuje preťaženie zdravotníckeho systému,“ objasnil.

Ministerstvo práce vo štvrtok uviedlo, že svetová pandémia má dopad aj na zamestnanosť v krajine, kde tento mesiac zaregistrovali 302 265 nezamestnaných ľudí. Je to zároveň historicky najvyšší nárast nezamestnanosti za jeden mesiac.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom