Spoločnosť Pilulka kupuje konkurenta Pilulka24.sk

Lekaren
Foto: Thinkstock

Obe strany sa dohodli, že nebudú komentovať kúpnu cenu. V budúcnosti sa zlúčia aj ich značky.

Pilulka Lekárne, tretia najväčšia česko-slovenská sieť kamenných lekární a prevádzkovateľ e-shopov Pilulka.cz a Pilulka.sk, kúpila 100-percentný podiel v spoločnosti Herbia, a.s. Tej patrí internetová lekáreň Pilulka24.sk.

Podľa zverejnených informácií v tlačovej správe firmu Herbia a.s. vlastnili slovenské fyzické osoby. Obe strany sa dohodli, že nebudú komentovať kúpnu cenu.

Pilulka24.sk patrí k prvým internetovým lekárňam na Slovensku a veľkosťou medzi top tri online lekárne na trhu. Internetový predaj začala pred viac ako piatimi rokmi.

„Chceme nadviazať na tradíciu, ktorú si Pilulka24.sk na slovenskom trhu vybudovala. V hodnotení lekární a všetkých slovenských internetových obchodov patrí Pilulka24 podľa hodnotenia Overené zákazníkmi medzi najlepšie,“ poznamenal spolumajiteľ spoločnosti Pilulka Lekárne Martin Kasa.

Prepoja tímy, zlúčia značky

Pilulka24.sk ponúka vo svojom portfóliu voľne predajné lieky, doplnky stravy a kozmetické výrobky. Okrem e-shopu prevádzkuje aj kamennú lekáreň v Bratislave a kuriérov, ktorí doručujú lieky po Bratislave a do okolia.

„Nákup tejto spoločnosti nám strategicky zapadá do služieb, ktoré Pilulka.sk ponúka na slovenskom trhu už teraz. Čoskoro chceme prepojiť obidva tímy, zefektívniť tak logistiku a nákup,“ komentoval Kasa. V budúcnosti podľa neho obe značky zlúčia. „Očakávame, že v roku 2018 dosiahnu naše tržby na slovenskom trhu 10 miliónov eur, “ dodal Kasa.

Spoločnosť Pilulka Lekárne a.s. akvizíciou rozšírila svoje aktivity na slovenskom trhu, kde už momentálne vlastní firmu TopFarma s.r.o., ktorá prevádzkuje alianciu viac ako päťdesiatich lekární po celom Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom