Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teoreticka priprava na prakticku asistenciu pri vedeni porodu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Svet zdravia
25. 09. 2018 9:18 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Študenti ošetrovateľstva budú súťažiť, výherca získa 3 000 eur

Októbrové vyvrcholenie súťaže ponúkne dvadsiatim finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia

Sieť nemocníc Svet zdravia spoločne s partnermi vyhlasuje tretí ročník odbornej súťaže Florence roka 2018 pre študentky a študentov tretích ročníkov denného štúdia v študijnom odbore ošetrovateľstvo a diplomovaná všeobecná sestra na Slovensku. Sieť nemocníc to uviedla vo svojej tlačovej správe.

Budúce sestry si tak môžu zmerať sily v oblasti teoretickej a praktickej prípravy. Októbrové vyvrcholenie súťaže následne dvadsiatim finalistom ponúkne kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na víťaza čaká výhra v hodnote 3 000 eur.

Pre ambicióznych študentov

„Po úspešných prvých ročníkoch súťaže o najlepšieho medika – Medik roka – sme chceli ponúknuť rovnaký koncept aj budúcim sestrám. Verím, že aj v tomto prípade sa nám podarí vytvoriť pre ambicióznych študentov ošetrovateľstva atraktívne podmienky na porovnanie ich teoretických vedomostí a do veľkej miery aj ich pripravenosti na budúcu prax,“ vysvetlil generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare Vladimír Dvorový.

Podľa neho súťaž môže budúcim zdravotníkom pomôcť pri rozhodnutí pracovať v slovenských nemocniciach.

Účastníkom rozšíri poznatky o moderných ošetrovateľských trendoch, systéme zdravotného poistenia, ako aj o iných potrebných nemedicínskych témach.

Môžu sa hneď zamestnať

Všetkým finalistom Svet zdravia ponúkne garantované pracovné miesto v ich nemocnici. Prví traja si pritom môžu zvoliť oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.florenceroka.sk do 9. októbra 2018.

Dvadsiatka finalistov postupujúcich do záverečného kola sa môže zapojiť sa do série zaujímavých workshopov pod vedením skúsených odborníkov v nemocnici Svet zdravia Spišská Nová Ves v termíne 26. až 28. októbra 2018.

Harmonogram súťaže:

  • online registrácia na www.florenceroka.sk od 24. septembra do 9. októbra 2018 do 12:00;
  • vypracovanie online teoretického kvízu od 25. septembra do 9. októbra 2018;
  • vyhlásenie 20 finalistov postupujúcich do záverečného kola 18. októbra 2018;
  • súťažné finálové sústredenie s vyhlásením víťazov od 26. do 28. októbra 2018 v Spišskej Novej Vsi.

Súťaž organizuje Svet zdravia v spolupráci s partnermi súťaže – sieťou polikliník ProCare a zdravotnou poisťovňou Dôvera. Odborným garantom je Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove.

Nightingale_florence.jpg
Florence Nightingale |by Goodman [Public domain], via Wikimedia Commons

Prečo Florence

Súťaž nesie meno Florence Nightingaleovej (1820 – 1910), zakladateľky moderného ošetrovateľstva, ktorá za krymskej vojny v roku 1854 v Turecku ošetrovala ranených. Kritizovala podmienky, v ktorých sa vojaci nachádzali.

Vytvorila zásady zdravého prostredia v ošetrovni: čistý vzduch (vetranie, udržiavanie teploty, uloženie pacienta v miestnosti), čistá voda (zdroj infekcií), kanalizácia (riziko epidémií), čistota a svetlo (priame, slnečné). Jej teória tzv. manažmentu maličkostí sa týkala aj hluku, zloženia stravy a jej podávania.

Za pol roka sa vďaka jej opatreniam znížila úmrtnosť vojakov zo šesťdesiat na dve percentá. V roku 1860 založila prvú školu pre ošetrovateľky na svete a v roku 1869 bola spoluzakladateľkou prvej dievčenskej vysokej školy medicíny.

Odporúčané články

Ochrana pacientov by sa mala zlepšiť V nemocniciach by mali vzniknúť škôlky pre zamestnancov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Foto: Búrlivý potlesk, selfie a skandovanie „Andrej, Andrej“, aj taká bola inaugurácia prezidenta Kisku Copa América štartuje aj s Messim a Suárezom, prvenstvo obhajujú Čiľania Vodič na Fiate unikal pred policajtmi, nezastavili ho varovné výstrely ani deravé pneumatiky Irán odstránil nevybuchnuté nálože z tankera, na ktorý zaútočili v Ománskom zálive Muž obvinený z útoku v Christchurchi poprel obvinenia z terorizmu aj vrážd Mrazivá letná lyžovačka. Strávte letnú dovolenku na ľadovcoch v Európe Progresívne Slovensko a strana Spolu pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X