Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svet Zdravia Svidník. Nová Kardiológia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Svet zdravia
10. 08. 2017 11:12 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Svidnícka nemocnica otvorila novú kardiologickú ambulanciu

Nová ambulancia si vyžiadala investície 60 tisíc eur.

Nemocnica Svet zdravia Svidník zavŕšila rekonštrukciu kardiologickej ambulancie, ktorá poskytuje komplexnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochoreniami srdca a ciev. Ako sieť nemocníc informovala, vo Svidníku zaviedla množstvo inovatívnych vyšetrení zvyšujúcich presnosť kľúčovej diagnostiky.

Nová ambulancia si vyžiadala investície v hodnote 60-tisíc eur a svoje služby poskytuje pacientom všetkých zdravotných poisťovní.

V ambulancii zaviedli úplnú novinku – transezofageálne echokardiografiu. Základný princíp vyšetrenia je rovnaký s normálnym echokardiografickým vyšetrením. Rozdiel je v tom, že ultrazvuková sonda sa neprikladá na hrudník, ale je umiestnená na konci tzv. endoskopu, ktorý sa ústami zavádza do pažeráka.

Pomocou tohto cezpažerákového echo vyšetrenia možno presnejšie odhaliť krvné zrazeniny v srdci, chlopňové chyby a defekty. Samotné technické vybavenie si vyžiadalo investíciu
50-tisíc eur.

Nový primár psychiatrickej liečebne

Svidnícka nemocnica súčasne predstavila nového primára psychiatrickej liečebne, ktorá bola otvorená minulý rok. Pavol Balašic prišiel do Svidníka zo Psychiatrickej nemocnice v Michalovciach. Na novom oddelení pôsobí od apríla 2017 ako lekár. Začiatkom augusta bol vymenovaný za primára.

„Mojou ambíciou je, aby sme pacientom poskytovali prístup k modernej a efektívnej farmakoterapii,“ uviedol nový primár.

Psychoterapeutickú starostlivosť plánuje rozšíriť o edukácie pacientov a príbuzných. V najbližších týždňoch terapeutický tím posilní vyškolená sestra, ktorá sa bude venovať tréningu kognitívnych funkcií u pacientov s kognitívnym deficitom.

„Po dokončení telocvične v priestoroch liečebne máme v pláne využívať fyzické cvičenie, aeróbnu aktivitu a strečing ako pomocnú terapeutickú entitu pri liečbe duševných porúch,“ vysvetlil najbližšie plány Balašic.

Chystajú diabetologickú ambulanciu

K ďalším rozvojovým plánom svidníckej nemocnice patrí aj otvorenie diabetologickej ambulancie, ktorá doteraz v nemocnici chýbala. Aj tá bude určená pre poistencov všetkých zdravotných poisťovní a sprevádzkovaná by mala byť v najbližších dňoch.

Ambulancia bude fungovať pod vedením Viliama Vaníka.

„V popredí záujmu ambulancie bude najmä cukrovka, poruchy metabolizmu tukov a vzhľadom na hromadný výskyt v spoločnosti tiež obezita,“ uviedol Vaník.

Ambulancia sa bude zaoberať aj ostatnými metabolickými ochoreniami, úzko prepojenými na iné špecializované odbory vnútorného lekárstva. Starostlivosť o pacientov bude zahŕňať prevenciu, diagnostiku, liečbu a poradenstvo.

Odporúčané články

Fico asi zabudol, že Smer nominoval Kalavskú. Zvolebnieva sa Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Snemovňa reprezentantov schválila rezolúciu, ktorá odsudzuje Trumpove rasistické vyjadrenia Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie potrebovala len sekundu

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X