Trebišovská nemocnica má „červené“ COVID oddelenie, zriadila aj mobilný odber vzoriek

Trebisov.jpg
Nemocnica v Humennom zakázala návštevy všetkých lôžkových oddelení. Foto: ilustračné, Svet zdravia.

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane trebišovskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

„Ide o takzvané červené zóny lôžkových častí oddelení, ktoré slúžia na hospitalizáciu pacienta s podozrením na koronavírus. Pacient je v tejto izolovanej časti oddelenia hospitalizovaný do okamihu finálneho výsledku testovania. Keďže naše všeobecné nemocnice sa stále musia postarať aj o neinfekčných pacientov, napríklad po cievnej mozgovej príhode či úraze, v maximálne možnej miere ich musíme oddeliť od rizikových pacientov,“ vysvetľuje medicínsky riaditeľ siete nemocníc a siete polikliník ProCare Svet zdravia Róbert Hill.

Na COVID oddeleniach môžu byť umiestnení aj pacienti s podozrením na koronavírus, ktorí vyžadujú poskytnutie akútnej zdravotnej starostlivosti z dôvodov nesúvisiacich s koronavírusom. Je im tam poskytnutá kompletná zdravotná starostlivosť.

Nemocnica vyčlenila 26 lôžok

V súčasnosti je pacient po potvrdení pozitivity na ochorenie COVID-19 transportovaný na najbližšie pracovisko infektológie alebo v prípade ľahkého priebehu ochorenia do domáceho liečenia.

COVID oddelenie trebišovskej nemocnice sa nachádza na prvom poschodí onkologického a pľúcneho oddelenia. Nemocnica vyčlenila v prvej fáze 26 lôžok. V prípade potreby je možné počet lôžok zvýšiť. Personál tohto oddelenia používa predpísané ochranné pracovné prostriedky.

Výsledky všetkých testov boli zatiaľ negatívne

Pred trebišovskou nemocnicou je zároveň v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trebišove zriadené mobilné odberové miesto pre testovanie pacientov na COVID-19.

Zdravotníci trebišovskej nemocnice realizujú výtery z hrdla a nosa indikovaným pacientom, ktorých na otestovanie určí RÚVZ. Testovanie zatiaľ prebieha v režime raz týždenne a dosiaľ sa uskutočnilo dvakrát. Prvýkrát bolo otestovaných 11 pacientov, druhýkrát 24. U nikoho z testovaných sa ochorenie COVID-19 zatiaľ nepotvrdilo.

Trebisov2.jpg
Pred trebišovskou nemocnicou je v spolupráci s RÚVZ zriadené mobilné odberové miesto. Foto: Svet zdravia
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert Hill
Firmy a inštitúcie Nemocnica Svet zdravia TrebišovProCare