Trnavský kraj očkuje proti koronavírusu na stredných školách, začal na Záhorí

Ockovanie
Trnavský kraj začal očkovať na stredných školách. Foto: www.facebook.com

Trnavský samosprávny kraj začal vo štvrtok 14. októbra očkovať proti ochoreniu COVID-19 v stredných školách, v ktorých je zriaďovateľom. Prví žiaci, zamestnanci a ich rodinní príslušníci boli výjazdovou očkovacou službou zaočkovaní v siedmich stredných školách v okresoch Senica a Skalica.

Zisťovali záujem medzi žiakmi a zamestnancami

Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča očkovaniu predchádzalo zisťovanie, aký záujem majú žiaci a zamestnanci o vakcínu. „Na základe spätnej väzby sme naplánovali výjazdy mobilnej očkovacej jednotky. Začali sme na Záhorí, kde je aktuálne najhoršia epidemická situácia. Našou prioritou je zvýšiť percento zaočkovanosti, ktoré je predpokladom, aby sa žiaci mohli vzdelávať prezenčne tak, ako doteraz,“ povedal Viskupič.

Viac o téme: Koronavírus

Situácia na 45 župných stredných školách je podľa neho dobrá. V preventívnej karanténe je 152 študentov z 15 škôl. Pozitívny test na COVID -19 malo 30 študentov a 11 učiteľov.

Očkovali aj na univerzitách

Plnoletí záujemcovia o očkovanie si mohli vybrať medzi jednodávkovou vakcínou od Janssen alebo dvojdávkovou vakcínou od Pfizer/BioNTech.

Na začiatku nového akademického roka župa výjazdovo očkovala aj na troch univerzitách v Trnave, a to na Trnavskej univerzite, Univerzite sv. Cyrila a Metoda a na Materiálovo-technologickej fakulte Slovenskej technickej univerzity. Zaočkovaných v nich bolo 109 záujemcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)