TV Markíza: Z Kramárov odchádzajú neurochirurgovia

Unb kramáre
Foto: vZdravotnictve.sk

Špičkové pracovisko na bratislavských Kramároch, kde operujú napríklad aj mozgy, prichádza o neurochirurgov. Podľa informácií Televízie Markíza je za tým konflikt s vedením kliniky.

Ako Univerzitná nemocnica Bratislava potvrdila, výpoveď podali štyria lekári. Podľa Markízy sa ďalšie výpovede chystajú.

Kríza na Neurochirurgickej klinike na Kramároch trvá podľa televízie už dlhšie a toto je len akýmsi vyvrcholením. Problémy sú údajne medzi vedením a časťou lekárov.

Časť lekárskeho tímu je vraj v konflikte s prednostom Andrejom Šteňom. V minulosti podľa informácií Markízy už pre to odišiel primár a časť doktorov zas podpísala petíciu za odvolanie Šteňa.

Andrej Šteňo sa však k pracovným záležitostiam vyjadrovať nemôže. „Priamo by som porušil interné normy. Nemôžem komunikovať s médiami. Na komunikáciu je tu hovorkyňa,“ povedal.

Nemocnica: Situáciu riešime, pacienti ju nepocítia

Akýmkoľvek problémom, ktorý sa na Klinike neurochirurgie v minulosti vyskytol, sa vedenie UNB podľa nej veľmi intenzívne zaoberalo. Zrealizovalo sa niekoľko stretnutí na úrovni rady riaditeľov a situácia sa vždy podarila stabilizovať.

Celou situáciou okolo výpovedí lekárov, ktoré boli podané tento týždeň, sa vedenie nemocnice zaoberá a snaží sa nájsť také riešenie, ktoré by situáciu upokojilo, momentálne je však táto záležitosť v štádiu riešenia.

Pacientov však nemocnica ubezpečuje, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti na pracovisku Neurochirurgickej kliniky je realizované v plnom rozsahu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava