UNB má nové vozíky aj pľúcne ventilátory

|
Foto: UNB

V rámci obnovy prístrojového vybavenia a obslužného zariadenia bolo do Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) dodaných 16 kusov transportných ventilátorov a 53 kusov transportných vozíkov.

„Tieto zariadenia sú súčasťou modernizácie prístrojového vybavenia a tiež obslužného zariadenia, ktoré realizujeme z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva,“ informovala UNB.

Niektoré z týchto zariadení sa nemenili takmer 30 rokov. Ich obnova bola preto už veľmi potrebná.

„Postupnými krokmi sa snažíme neustále zvyšovať kvalitu zdravotnej starostlivosti a prinášať benefity pacientom a tiež našim zamestnancom. Aj týmto spôsobom zjednodušíme ich prácu,“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Unb_ventilator.jpg
Pľúcny ventilátor | Foto: UNB

S pľúcnym ventilátorom aj do MRI

Moderné transportné vozíky umožňujú rýchly a bezpečný presun ležiacich a imobilných pacientov v rámci ošetrujúcej jednotky, ale aj mimo nej, teda v rámci celej nemocnice. Tieto vozíky sú komfortné a bezpečné pre pacienta a tiež umožňujú jednoduchú manipuláciu pre obsluhujúci personál. Celková suma za transportné vozíky je 82 700 eur.

Transportné pľúcne ventilátory sú neoddeliteľnou súčasťou štandardnej výbavy každého anestéziologicko-resuscitačného oddelenia (ARO). Využívajú ho pacienti s respiračným zlyhaním, pri ťažkom zápale pľúc, pri komplikovaných pooperačných stavoch, či pacienti po úrazoch.

Výhodou týchto transportných ventilátorov je, že pacient, ktorý dýcha pomocou tohto prístroja, môže absolvovať diagnostické vyšetrenie aj v magnetickej rezonancii. Pľúcne ventilátory boli nakúpené za sumu takmer 264 300 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava