Univerzitná nemocnica v Košiciach vyšetruje pacientov bez zmien, musia však prejsť triážou

Fakultná nemocnica Košice
Pracovisko Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura na Triede SNP. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice poskytuje ambulantnú zdravotnú starostlivosť naďalej bez zmien. Informovala o tom Ivana Vaněková z komunikačného oddelenia UNLP Košice.

„Pacienti musia prejsť pred konkrétnym vyšetrením na ambulancii kontrolnou triážou, aby sa vylúčila ich prípadná infekčnosť. Až po tejto prvotnej krátkej kontrole zdravotného stavu odchádza pacient na vyšetrenie do ambulancie,“ uviedla Vaněková.

Triáž sa vykonáva v oboch areáloch nemocnice. Pacientovi sa odmeria telesná teplota a zdravotníckemu pracovníkovi odpovie na niekoľko základných otázok o možnom kontakte s ochorením COVID-19. Pokiaľ má pacient príznaky respiračného ochorenia, musí toto telefonicky hlásiť na konkrétnej ambulancii, kde bol objednaný. Termín ošetrenia sa následne upraví po dohode s ošetrujúcim lekárom.

„Ak pacient príznaky nemá a prejde kontrolnou triážou, naši špecialisti ho vyšetria v stanovenom termíne. Pripomíname, že recepty vydávame aj elektronicky, čo si nevyžaduje návštevu ambulancie. Podrobnejšie údaje poskytne pacientovi konkrétne pracovisko telefonicky,“ dodala Vaněková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivana Vaněková
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice