Univerzitnú nemocnicu v Košiciach dočasne povedie Beňa, vymenoval ho Lengvarský

Univezitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach. Foto: www.facebook.com

Vo vedení Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice a Detskej fakultnej nemocnice Košice dochádza od 1. júna k zmene. V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sa mení zriaďovacia listina, trojčlennú radu riaditeľov nahradí jednoosobový štatutárny orgán.

Minister zdravotníctva SR do čela tejto nemocnice vymenoval Ľuboslava Beňu. Zmena nastáva aj vo vedení Detskej fakultnej nemocnice Košice, kde sa povereným riaditeľom od 1. júna stane Andrej Koman. Nemocnice povedú až do riadneho výberového konania, najdlhšie na dobu šesť mesiacov. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR.

Riaditeľkou Detskej fakultnej nemocnice bola doteraz Jaroslava Feketeová, ktorá opúšťa funkciu z osobných dôvodov. Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura doteraz viedla rada riaditeľov v zložení generálny riaditeľ Ján Slávik, výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť Ľuboslav Beňa a funkcia výkonného riaditeľa pre vedu výskum a vzdelávanie bola neobsadená.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KomanJán SlávikJaroslava FeketeováĽuboslav Beňa
Firmy a inštitúcie Detská fakultná nemocnica v KošiciachMZ Ministerstvo zdravotníctva SRUniverzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach