V banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnici pribudli nové lôžka

|
Foto: DFNsP Banská Bystrica
Využitie nájde ešte aj časť použitých lôžok, ktoré budú slúžiť v domovoch sociálnych služieb

Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica (DFNsP BB) získala od Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR) 78 lôžok. Nové nemocničné lôžka znamenajú predovšetkým komfortnejšiu liečbu a bezpečnosť pre pacientov. Majú však aj zlepšiť podmienky na prácu pre zdravotníckych pracovníkov.

Ako agentúru SITA informovala referentka pre marketing DFNsP BB Jana Petríková, banskobystrická detská nemocnica je jednou z ôsmich nemocníc, pre ktoré už boli nové lôžka verejne obstarané.

Napriek tomu, že išlo o centrálny nákup, nemocnice mali možnosť vybrať si presne taký typ lôžka, aký pre svojich pacientov potrebujú.

Oddelenie AIM dostalo najvyšší štandard

„Do DFNsP Banská Bystrica pribudlo 10 postelí pre najmenších pacientov a 68 lôžok pre väčšie deti. Umiestnené boli na všetkých lôžkových oddeleniach, teda II. Detskej kliniky, Kliniky detskej chirurgie, Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie a II. Kliniky pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ konkretizovala Petríková.

Dfnsp_bb_lozka_aim.jpg
Foto: DFNsP Banská Bystrica

Práve na posledne zmienenej klinike boli umiestnené lôžka, ktoré predstavujú najvyšší štandard nemocničných lôžok svetovej úrovne. Svojou funkcionalitou spĺňajú predpoklady náročnej manipulácie s pacientom, resuscitačnej, ako aj intenzívnej starostlivosti o pacienta.

Na ostatných oddeleniach sú umiestnené plne elektricky ovládateľné lôžka so sofistikovanými funkciami a nadštandardnými vlastnosťami, ako je nastaviteľnosť výšky ložnej plochy, alebo polohovanie pacienta. Ich súčasťou sú kvalitné matrace, pohyblivé bočnice a ďalšie príslušenstvo, ako napríklad infúzne stojany.

Pôvodné lôžka, ktoré nahradili novými, rozdelili do dvoch skupín podľa stupňa opotrebovania. Jedny vyradili a budú zlikvidované. „Druhá skupina lôžok bola odovzdaná domovom sociálnych služieb, kde ich budú využívať ich klienti,“ uviedla Petríková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DFNsP Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica