V Česku pribudol najvyšší počet nakazených od decembra, nemocnice sa starajú o viac ako tisíc infikovaných pacientov

Koronavírus, Česko
Foto: ilustračné, SITA/AP

České laboratóriá v pondelok odhalili 20 270 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší počet od 1. decembra minulého roka. V porovnaní s minulým týždňom sa počet nákaz zvýšil trojnásobne. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka musia firmy v Česku dvakrát týždenne testovať svojich zamestnancov. Už počas prvého dňa antigénové testy odhalili tisíce pozitívnych pracovníkov, ktorí nastúpili do karantény. Dobrou správou je však to, že v krajine klesá počet pacientov hospitalizovaných pre infekciu koronavírusom. V súčasnosti v českých nemocniciach leží 1 660 infikovaných. Z nich je 276 ľudí vo vážnom stave.

Zvýšilo sa incidenčné číslo. Za posledných sedem dní v ČR pripadá 799 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Najviac infikovaných je v okrese Praha-západ (1 652,17 na 100-tisíc). Nasledujú okresy Praha-východ (1 530,65) a Praha (1 477,51).

Minulý týždeň v Česku prevládol variant koronavírusu omikron a v krajine už tvorí 80 percent nových prípadov nákazy. Vyplýva to zo zistení českého Štátneho zdravotného ústavu. Zvyšok prípadov tvorí mutácia delta a jej podvarianty.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom