V Európe prvýkrát od októbra klesol počet nových prípadov i úmrtí, omikron potvrdili už v 18 krajinách

Koronavírus, COVID 19, PCR test
Celosvetovo sa počet nových infikovaných „ustálil“ na úrovni viac ako štyri milióny potvrdených prípadov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V európskom regióne nastal minulý týždeň mierny pokles počtu prípadov ochorenia COVID-19 i súvisiacich úmrtí. Ako v pravidelnej týždennej správe o pandémii uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), zlepšenie v tomto regióne nastalo po tom, ako niekoľko týždňov po sebe Európa zaznamenávala nárast infekcií i úmrtí.

Omikron potvrdili desiatkam ľuďom

WHO taktiež uviedla, že podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) k pondelku identifikovali v 18 krajinách Európskej únie dovedna 212 prípadov omikron variantu koronavírusu, pričom všetci nakazení boli bez príznakov alebo s miernym priebehom ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

V európskom regióne, ktorý v rámci rozdelenia WHO zahŕňa i krajiny Strednej Ázie, minulý týždeň klesol počet nových prípadov o dve percentá na viac ako 2,6 milióna potvrdených infekcií.

Nové infekcie sa ustálili

Najviac nových prípadov bolo v Nemecku a Veľkej Británii. Úmrtia počas ostatného týždňa v Európe kresli o tri percentá v porovnaní s týždňom predtým. Ako uviedla WHO, nárast počtu prípadov koronavírusu v Európe stúpal nepretržite od polovice októbra.

Celosvetovo sa počet nových infikovaných „ustálil“ na úrovni viac ako štyri milióny potvrdených prípadov, i keď v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpol počet obetí koronavírusu o 10 percent.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie WHO Svetová zdravotnícka organizácia