V Indii pribudol ďalší rekordný počet infikovaných, to najhoršie môže ešte len prísť

Koronavírus, India
Ochorenie koronavírusu sa v Indii rýchlo šíri aj do menších miest. Foto: SITA/AP

V Indii zaznamenali ďalší rekordný počet ľudí infikovaných koronavírusom v priebehu jedného dňa, na ochorenie COVID-19 vo štvrtok pozitívne testovali 96 551 osôb. Mnoho nových prípadov však pochádza z opakovaného testovania, keďže u viacerých ľudí predtým použili menej spoľahlivý typ testu.

Podľa oficiálnych čísel tamojšieho ministerstva zdravotníctva sa v krajine nakazilo už vyše 4,56 milióna obyvateľov a počet obetí po ďalších 1209 úmrtiach vzrástol na 76 271 ľudí. India má druhý najvyšší počet potvrdených prípadov po Spojených štátoch amerických, kde ochorenie COVID-19 potvrdili u viac ako 6,39 milióna ľudí.

Ako uviedol indický rezort zdravotníctva, prudký nárast nových infekcií spôsobil vyšší počet testovaní. Denne vykonajú viac ako milión testov. Miera zotavenia sa z ochorenia COVID-19 sa v Indii pohybuje na úrovni 77 percent. Odborníci však upozorňujú, že v Indii to najhoršie môže ešte len prísť, keďže ohniská nákazy sa postupne presúvajú do menších miest a dedín.

India zaznamenala v druhom kvartáli tohto roka pokles ekonomiky o rekordných 23,9 percenta a milióny obyvateľov zostali bez práce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom