V komárňanskej nemocnici bude deň otvorených dverí pre školy aj pre verejnosť

Kn_lozko.jpg
Foto: AGEL SK

Deň otvorených dverí prinesie napríklad meranie krvného tlaku, cukru, ukážky z oblasti hygieny rúk a prezentácie o poskytovaní prvej pomoci pri úrazoch v domácnosti a pri autonehodách

Deň otvorených dverí bude v stredu 27. júna v Nemocnici Komárno. Návštevníci si budú môcť dať vypočítať body mass index, zoznámia sa s nácvikom dentálnej hygieny a dozvedia sa tiež, ako je možné rozoznať mŕtvicu či infarkt.

Pre deti bude pripravená súťaž s názvom Nemocnica očami detí. Deň otvorených dverí prinesie aj meranie krvného tlaku, cukru, ukážky z oblasti hygieny rúk a prezentácie o poskytovaní prvej pomoci pri úrazoch v domácnosti a pri autonehodách.

Začnú ráno o 9:00

„Na druhý ročník dňa otvorených dverí pozývame žiakov materských, základných a stredných škôl a verejnosť. Radi by sme zaujali pútavým programom, ktorý osloví nielen deti, ale aj dospelých,“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Podujatie potrvá od 9:00 do 13:00.

Nemocnica Komárno je hraničnou nemocnicou pre spádovú oblasť 110-tisíc obyvateľov južného Slovenska. Odbornú zdravotnú starostlivosť poskytuje na 11 lôžkových oddeleniach, troch jednotkách intenzívnej starostlivosti, v 23 ambulanciách a na desiatich oddeleniach spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

Informácie agentúre SITA poskytla hovorkyňa prevádzkovateľa nemocnice AGEL SK Alžbeta Sivá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Komárno