V levickej nemocnici obnovili pohotovosť

Levice_pohotovost.jpg
Foto: AGEL SK
Vedenie nemocnice sa napokon dohodlo s lekármi. Pohotovosť bude otvorená do 22:00.

V Nemocnici Levice je od 1. februára 2019 v prevádzke ambulantná pohotovostná služba (APS). Tá je určená pre pacientov, ktorým sa náhle zhoršil zdravotný stav, avšak nie sú v priamom ohrození života. Informovala o tom manažérka komunikácie skupiny AGEL Lucia Kočková.

Vedeniu nemocnice v Leviciach v súčinnosti s mestom Levice a Nitrianskym krajom sa podarilo zastabilizovať personálnu situáciu.

„Zriadenie ambulantnej pohotovostnej služby nie je našou povinnosťou. Vychádzame v ústrety pacientom, ktorým sa snažíme poskytnúť čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dohodnúť s lekármi, ktorí budú počas ordinačných hodín slúžiť v rámci APS podľa rozpisu a môžeme tak uspokojiť potreby pacientov. Touto cestou sa chceme lekárom poďakovať za ich ochotu problém riešiť,“ povedal riaditeľ nemocnice Anton Hanušín.

Priestory zrekonštruovali

Ambulantná pohotovostná služba bude v prevádzke v pracovné dni po riadnych ordinačných hodinách od 16:00 do 22:00. V dňoch pracovného pokoja a počas víkendov od 7:00 do 22:00.

Vedenie nemocnice zrekonštruovalo priestory ambulantnej pohotovostnej služby s cieľom skvalitniť poskytované služby.

„Veríme, že obnova priestorov ambulancie, kde bude poskytovaná zdravotná starostlivosť v rámci ambulantnej pohotovostnej služby, spríjemní prácu zdravotníkom, ale aj pacientom, ktorí ambulanciu navštívia,“ dodal Hanušín.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie APS Ambulantná pohotovostná službaNemocnica Levice