V Ľubovnianskej nemocnici klesli počty pacientov s COVID-19, zmenu situácie však očakávajú už o dva týždne

Nemocnica Stará Ľubovňa
Ľubovnianska nemocnica. Foto: www.facebook.com

Čísla hospitalizovaných v Ľubovnianskej nemocnici s ochorením COVID-19 aj počas vianočných sviatkov klesali. V utorok tam ležalo desať ľudí na kyslíkových lôžkach, ďalší dvaja boli napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Viac o téme: Koronavírus

Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ nemocnice Peter Bizovský, podľa ktorého však zvýšenie počtu očakávajú o približne dva týždne.

Podľa Bizovského informácií sa už v okrese viac ľudí hlási na PCR testovanie, začínajú totiž stúpať počty pozitívnych výsledkov domácich testov.

„Je to v našom regióne samozrejmé, na sviatky sem prišli ľudia zo západu, z Anglicka, Holandska, Belgicka aj Nemecka. Pohyb bol neskutočný, rodiny sa stretávali, počítame s tým, že o dva týždne to môže stúpať,“ skonštatoval.

Riaditeľ nemocnice v Starej Ľubovni ešte pred vianočnými sviatkami uviedol, že znížený počet hospitalizovaných ponúka istú šancu nadýchnuť sa pred štvrtou, omikronovou, vlnou pandémie.

V stredu 4. januára už pravdepodobne prvý potvrdený prípad omikronu zachytila Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach, informovala o tom jej hovorkyňa Monika Krišková. Ide o ženu, ktorá sa vrátila zo Spojených štátov amerických.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Peter Bizovský
    Firmy a inštitúcie Nemocnica Stará ĽubovňaUniverzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach