V Prešove hospitalizovali mladú ženu s koronavírusom, nákazu si priviezla z Rakúska

Ilustračná fotografia. Foto: SITA (Stefan Rousseau/Pool Photo via AP)

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove pribudla od štvrtka 26. marca do pondelka 30. marca jediná pacientka pozitívne testovaná na prítomnosť koronavírusu.

Ako pre agentúru SITA konkretizovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, ide o 28-ročnú ženu z Lendaku (okres Kežmarok), ktorá sa vrátila z Rakúska. Hospitalizovaná je v prešovskej nemocnici, kde aktuálne ležia aj štyria ďalší pacienti s potvrdenou nákazou. Ide o 71-ročného muža a 66-ročnú ženu z Giraltoviec a tiež 54-ročnú pacientku zo Spišského Podhradia a 63-ročnú pacientku z obce Kamienka (okres Stará Ľubovňa). Obe sa vrátili z Rakúska.

„Zdravotný stav ani jedného z pacientov si aktuálne nevyžaduje starostlivosť na JIS, ani umelú pľúcnu ventiláciu. U troch pacientov má ochorenie ľahký priebeh u jedného stredne ťažký. Stredne ťažký priebeh je u dvoch pacientov,“ konkretizovala Cenková.

Ochorenie COVID-19 sa doteraz potvrdilo u 17-tich pacientov v prešovskej nemocnici. Zvyšných 12 pacientov je v domácej karanténe, pričom u všetkých má ochorenie ľahký priebeh. Počet negatívnych vzoriek stúpol v prešovskej nemocnici od štvrtka o 116 vzoriek, z 231 na 347. Počet testovaných medzitým vzrástol o takmer 130 pacientov.

„Celkovo sme odobrali 409 vzoriek u pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19. Čakáme na výsledky 45 vzoriek,“ dodala Cenková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Cenková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove