Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fdr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA / Jakub Julény
27. 10. 2017 12:09 Zdravotnícke zariadenia od SITA

V Rooseveltovej nemocnici zrekonštruovali anestéziologickú kliniku

Uskutočnená rekonštrukcia stála 815-tisíc eur, pričom podstatnú časť poskytlo Ministerstvo zdravotníctva SR a čiastkou 250-tisíc prispela nemocnica

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici otvorila v piatok pre pacientov s vážnym zdravotným stavom zrekonštruované priestory II. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU.

V rámci rekonštrukcie vybudovali aj novú transplantačnú jednotku.

Uskutočnená rekonštrukcia stála 815-tisíc eur, pričom podstatnú časť poskytlo Ministerstvo zdravotníctva SR a čiastkou 250-tisíc prispela nemocnica.

Pacienti sa začnú sťahovať na budúci týždeň

Rekonštrukciou prešli nevyužívané priestory po bývalom kardiologickom oddelení, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa kliniky, sú prepojené a už budúci týždeň sa do nich začnú sťahovať pacienti z pôvodných priestorov.

„Zrenovované priestory prinesú významné skvalitnenie zdravotnej starostlivosti v našom obore. Zvýši sa komfort nielen pre pacientov, ale aj pre personál, ktorý denne pracuje vo vysoko záťažovom prostredí,“ priblížil prínosy rekonštrukcie prednosta anestéziologickej kliniky Jozef Valky.

„Táto klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny je rozdelená na dve časti. Jedna časť je trojposteľová transplantačná jednotka, kde budú umiestnení pacienti po transplantácii pečene a pacienti, ktorí vyžadujú rozsiahlejšie zákroky na pečeni. Druhá, sedemlôžková časť, je vlastne lôžková časť kliniky,“ objasnil prednosta kliniky.

Nová transplantačná jednotka

FNsP F.D. Roosevelta je významným transplantačným centrom na Slovensku a jediným, ktoré transplantuje pečeň.

„Som veľmi rada, že sa nám v zrekonštruovaných priestoroch podarilo zároveň vybudovať dlho očakávanú transplantačnú jednotku, ktorá skvalitní pooperačnú starostlivosť o transplantovaných pacientov a umožní rozvoj tohto nášho jedinečného programu,“ doplnila generálna riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Okrem toho, že priestory sú nové a moderne vybavené, pribudol klinike vstupný filter pre pacientov, zvlášť pre personál a návštevy. Ďalej samostatné skladové priestory na zdravotnícky materiál a vlastné biochemické laboratórium.

Chystajú celkovú rekonštrukciu

V rámci renovácie vybudovali aj nový rozvod medicinálnych plynov a samostatnú klimatizáciu.

Podľa generálnej riaditeľky pripravuje nemocnica celkovú rekonštrukciu, na ktorú v budúcom roku vypíšu verejné obstarávanie.

Klinika je najvyšším špecializovaným pracoviskom pre celý Banskobystrický kraj. Sú v nej hospitalizovaní pacienti, ktorých vážny zdravotný stav si vyžaduje intenzívnu zdravotnú starostlivosť a monitorovanie životných funkcií.

Odporúčané články

Transplantácie zachránili na Slovensku od roku 1990 vyše štyritisíc životov Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Severná Kórea opäť testovala dve rakety krátkeho doletu, leteli stovky kilometrov Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Hrnko nezvolá brannobezpečnostný výbor pre kauzu Kočner, ale nebráni sa, ak o to niekto požiada Video: Dortmund v zápase I. bundesligy zdolal Kolín, tínedžer Sancho prekonal 52-ročný rekord Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Video: V Peru našli nástenný reliéf starý tisíce rokov, možno objasní okolnosti zániku civilizácie

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X