V Trstíne pri Trnave využili Deň boja za slobodu a demokraciu na očkovanie ľudí

Očkovanie proti koronavírusu, škola
Z 320 zaregistrovaných je približne 70 prvoočkovancov. Foto: www.facebook.com

V Trstíne v okrese Trnava zorganizovali na stredajší sviatok hromadné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Samospráva sa podľa starostu Petra Hlávka ujala organizovania tejto akcie preto, aby zlepšila epidemickú situáciu v dedine.

Možnosť očkovania ponúkli aj obyvateľom susedných obcí. Napokon sa zaregistrovalo viac ako 320 ľudí, čo niekoľkonásobne prekročilo pôvodné očakávania.

Snažia sa pomôcť

„Chceme pomôcť v situácii, ktorá na Slovensku je, aby sme sa mohli voľne pohybovať bez výraznejších obmedzení. V Trstíne je do dnešného dňa asi 45 percent ľudí zaočkovaných, po dnešnom dni sa toto číslo výrazne zlepší. Pôvodne sme uvažovali o očkovaní vo štvrtok, ale dali sme prednosť sviatku, keď sú ľudia doma,“ vysvetlil starosta Hlávek. Z 320 zaregistrovaných je približne 70 prvoočkovancov, ďalší si prišli po druhú alebo tretiu dávku vakcíny.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Obec dala na očkovanie k dispozícii sálu kultúrneho domu, s organizáciou a administratívou pomohli pracovníčky obecného úradu. Samotné očkovanie mali pod palcom doktor Omar Samman a zdravotná sestra Mária Grgačová.

Očkovanie je len ďalšou výzvou

Samosprávy podľa starostu Petra Hlávka zvládli počas pandémie už niekoľko veľkých výziev, očkovanie je len jednou z ďalších v poradí. Približne pred rokom začali v Trstíne s testovaním, napokon testovali šestnásť víkendov za sebou.

V Trnavskom kraji ponúka očkovanie počas víkendov župa, počas týždňa očkujú nemocnice a polikliniky, ako aj niektorí všeobecní lekári.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom