V univerzitnej nemocnici v Košiciach očkujú aj bez registrácie, záujemcom podajú vakcínu od Pfizeru

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice. Foto: www.facebook.com

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice začali očkovať proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie už minulý týždeň, nakoľko im to umožňovali voľné kapacity. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

„Keďže je to pre niektorých záujemcov výhodné, pokračujeme v očkovaní bez registrácie aj naďalej. V našom vakcinačnom centre podávame vakcínu Comirnaty od dodávateľov Pfizer/BioNTech,“ povedal generálny riaditeľ UNLP Košice Ján Slávik.

Kľúčový nástroj v boji proti pandémii

Od začiatku vakcinácie podali v UNLP už takmer 90-tisíc dávok vakcín. Oboma dávkami zaočkovali viac ako 41-tisíc ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

„Očkovanie je kľúčový nástroj v boji proti pandémii. Nepodceňujme ho najmä teraz, keď testy a sekvenovanie pozitívnych vzoriek ukázali, že delta variant už dominuje aj na Slovensku. Je výrazne infekčnejšia ako alfa variant, nazývaný aj britský, ktorý zapríčinil vážnu situáciu v nemocniciach a výrazne zvýšil počet obetí ochorenia COVID-19 počas druhej vlny pandémie,“ uviedol Slávik.

Bez registrácie môžu prísť aj tínedžeri

Vakcinačné centrum UNLP je otvorené od pondelka do piatka. „Tí, ktorí sa rozhodnú prísť bez registrácie, sa môžu zaočkovať každý pracovný deň od 8:00 do 12:00. Bez registrácie sa môžu očkovať osoby nad 16 rokov veku,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ UNLP Košice Ľuboslav Beňa.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Pri očkovaní detí vo veku od 12 do 16 rokov musí byť prítomný pediater. „Deti preto naďalej očkujeme na základe registrácie prostredníctvom systému NCZI vo vyhradené dni. Vtedy máme zabezpečenú prítomnosť detského lekára. Pokiaľ rodičia potrebujú riešiť očkovanie dieťaťa, ktoré nie je registrované na očkovanie v našej nemocnici, môžu sa vopred informovať telefonicky alebo cez sociálne siete,“ doplnil Beňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján SlávikĽuboslav BeňaMonika Krišková
Firmy a inštitúcie BioNTechPfizerUNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice