Vakcinačné centrum v Levoči mení prevádzkové dni, umožnia však očkovanie aj neregistrovaným

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Vakcinačné centrum v levočskej nemocnici avizuje od 1. augusta zmenu prevádzkových dní. Otvorené bude v stredu, štvrtok a piatok vždy od 8:00 do 12:00. Prísť na očkovanie môžu záujemcovia aj bez registrácie do čakárne v Národnom centre zdravotníckych informácií.

Optimálne je však podľa nemocnice telefonické nahlásenie sa, no prísť na očkovanie môžu záujemcovia aj bez toho. Informovalo o tom mesto Levoča na svojej internetovej stránke. „Možnosť očkovania bez registrácie našim obyvateľom sprístupňujeme s cieľom zvýšiť percento zaočkovaných osôb. To pomôže k zabráneniu alebo miernejšiemu priebehu tretej vlny pandémie koronavírusu,“ uviedol riaditeľ nemocnice František Lešundák.

Viac o téme: Koronavírus

Počet zaočkovaných je však limitovaný efektívnym využitím ampulky vakcíny. Tá obsahuje šesť dávok. Vo vakcinačnom centre podľa riaditeľa naďalej očkujú dvojdávkovou vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BiNTech.

V nemocnici pokračujú aj v očkovaní detí od 12 rokov veku, a to v stredy. Dôvodom pre vyhradenie očkovacieho dňa pre deti je podľa Lešundáka nevyhnutná prítomnosť pediatra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František Lešundák
Firmy a inštitúcie Nemocnica Levoča