Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euros
Foto: Stockvault.net
28. 03. 2018 13:33 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Vláda odobrila nariadenie o úhradách za pohotovosti

Účelom nariadenia, ktoré predložil rezort zdravotníctva, je vytvoriť podmienky na zabezpečenie primeraného finančného krytia ekonomicky oprávnených nákladov u poskytovateľov pevnej a doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby.

Vládny kabinet v stredu odsúhlasil nariadenie, ktorým sa ustanovuje výška úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby, spôsob výpočtu a pravidlá výpočtu týchto úhrad.

Účelom nariadenia, ktoré predložil rezort zdravotníctva, je vytvoriť podmienky na zabezpečenie primeraného finančného krytia ekonomicky oprávnených nákladov u poskytovateľov pevnej a doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby.

Bod za zubnú pohotovosť: 0,029875 eura

Nariadenie vlády ustanovuje maximálnu výšku úhrady za jeden bod zdravotného výkonu poskytovaného poskytovateľom zubno-lekárskej pohotovostnej služby v rámci špecializovanej zubno-lekárskej ambulantnej zdravotnej starostlivosti vo výške 0,029875 eura.

K výkonovej zložke úhrady sa pripočítava maximálna výška úhrady na jedného poistenca verejného zdravotného poistenia vo výške 0,032862 eura mesačne.

Na zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti ambulanciou pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých a ambulanciou pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast sa stanovila mesačná paušálna úhrada na jednu ambulanciu vo výške 8 288 eur mesačne.

K paušálnej zložke úhrady sa pripočítava výkonová zložka úhrady, pričom minimálna výška za jeden bod zdravotného výkonu poskytovaného v rámci všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti predstavuje 0,019916 eura.

Ak ide o poskytovanie návštevnej ambulantnej pohotovostnej služby, k výške úhrad za zdravotnú starostlivosť sa pripočítava maximálna výška úhrady za dopravu lekára za jeden kilometer jazdy.

Aj za doplnkovú ambulantnú pohotovosť

Schválené nariadenie stanovilo aj minimálnu výšku úhrady za jeden bod zdravotného výkonu poskytovaného v rámci všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti organizátorom, ktorý má povolenie na prevádzkovanie ambulancie doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých alebo ambulancie doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby pre deti a dorast, konkrétne 0,019916 eura.

Výška úhrady pre ambulanciu doplnkovej ambulantnej pohotovostnej služby pozostáva len z výkonovej zložky úhrady.

Odporúčané články

Píše Zuzana Šebová Medirex a VšZP sa dohodli. Zatiaľ

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Foto: Čiastočné zatmenie Mesiaca sledovalo aj Slovensko Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope Zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur je zbytočný hazard, s návrhom odborárov nesúhlasí ani Klub 500 Umelá inteligencia sa sama naučila riešiť Rubikovu kocku, na poskladanie potrebovala len sekundu

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X