Vo vestibule ministerstva vystavujú handicapovaní umelci

Mz_handicap.jpg
Foto: MZ SR

Národná prezentácia umenia handicapovaných umelcov SR 2017 – bojovníkov s osudom a prekážkami, nad ktorou prevzal záštitu minister zdravotníctva Tomáš Drucker, je od začiatku tohto týždňa prístupná vo vestibule Ministerstva zdravotníctva SR.

Ako informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová, výtvarníci predstavujú svoje maľby, fotografie, či umelecké diela stvárnené z drôtu.

„Uznanie patrí všetkým, ktorí sa aj napriek často ťažkému osudu a zdravotnému postihnutiu nevzdávajú, našli silu a rozvíjajú ďalej svoj talent. Som veľmi rád, že aj ministerstvo zdravotníctva mohlo prispieť k prezentácii handicapovaných umelcov a verím, že aj toto bude pre nich prínosom a prispeje k rozvíjaniu ich potenciálu,“ povedal Drucker.

Pôjdu aj do krajov

Piaty ročník celoslovenskej prezentácie umenia handicapovaných umelcov organizuje občianske neziskové združenie Slovenská agentúra na podporu zdravotne postihnutých občanov a prvýkrát sa koná na pôde ministerstva zdravotníctva.

Organizácia na pomoc handicapovaným, ktorá vznikla v roku 2006, pomáha ťažko chorým talentovaným umelcom v rozvíjaní ich talentu.

Predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov Arpád Beník zdôraznil, že chcú podporiť mladých ľudí, ktorí svojim umením potrebujú získať aj istú finančnú čiastku, aby mohli pracovať ďalej.

„Tento projekt je úvodnou výstavou. Každý mesiac pripravujeme v krajských mestách veľké výstavy, kde chceme aj premietať o živote týchto mladých talentovaných ľudí. Získané financie z predaja umeleckých diel idú priamo postihnutým umelcom,“ doplnil Beník.

Približne stovka diel handicapovaných umelcov sa bude prezentovať v priestoroch MZ SR do 5. mája.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom