Vojenskí zdravotníci V4 sa stretnú na konferencii na Slovensku

Vojenský lekár
Foto: Thinkstock

Cieľom 1. ročníka tejto medzinárodnej konferencie je prehĺbiť obrannú spoluprácu krajín aj v oblasti vojenského zdravotníctva

Vojenských zdravotníkov z krajín Visegrádskej štvorky čaká v najbližších dňoch konferencia vojenského zdravotníctva na Slovensku. Konferenciu organizuje Úrad hlavného lekára SR.

Uskutoční sa v dňoch 4. až 6. februára v Liptovskom Mikuláši pri príležitosti slovenského predsedníctva v tomto formáte. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Na konferenciu prijali pozvanie aj zástupcovia Centra výnimočnosti pre vojenskú medicínu Budapešť a Multinárodného zdravotníckeho koordinačného centra Koblenz. Na podujatí sa zúčastní 61 zahraničných a 19 slovenských delegátov.

Cieľom 1. ročníka tejto medzinárodnej konferencie je prehĺbiť obrannú spoluprácu krajín aj v oblasti vojenského zdravotníctva. Vojenskí lekári a zdravotníci sa budú venovať možným prienikom spolupráce pri odstraňovaní nedostatkových spôsobilostí, akými je napríklad zdravotnícka evakuácia vzdušnými prostriedkami – MEDEVAC.

Mali by sa stretávať každý rok

Venovať sa budú aj oblasti výcvikového procesu, vzdelávania príslušníkov zdravotníckych jednotiek, ochrany jednotiek počas nasadenia, zdravotníckej podpore pre špeciálne operácie, veterinárnej podpore a zdravotníckej logistike, informuje tlačová správa.

Konferencia vojenského zdravotníctva krajín V4 (Visegrad Military Medicine Conference – VIMIMED 2019) bude zameraná na výmenu poznatkov medzi zúčastnenými krajinami, nadviazanie užšej spolupráce, zvýšenie interoperability počas spoločného nasadenia, ako aj na podporu vzájomnej spolupráce v rámci zdravotníckych jednotiek.

Zámerom ministerstva obrany je iniciovať pre túto oblasť pravidelné každoročné stretnutia a zintenzívniť vzájomnú spoluprácu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom