Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oci_dieta.jpg
Foto: Pixabay.com
13. 02. 2017 10:10 Ostatné Marek elias.jpg od SITA

S vrodenou chybou bolo v roku 2014 v SR nahlásených 1 563 detí

V skupine detí do jedného roka išlo o 1 500 živonarodených a štyri mŕtvonarodené deti, 59 detí malo viac ako jeden rok.

V roku 2014 bolo v SR nahlásených do Národného registra vrodených chýb 1 563 detí. V skupine detí do jedného roka išlo o 1 500 živonarodených a štyri mŕtvonarodené deti, 59 detí malo viac ako jeden rok.

Z 1 504 detí narodených v roku 2014 nahlásili neonatológovia 1 417 detí, čo je 94,2 %. Všeobecní lekári pre deti a dorast nahlásili 87 detí, čiže 5,8 %, pričom u týchto detí sa vrodená chyba dodiagnostikovala po prepustení z novorodeneckého oddelenia alebo neskôr, ale do jedného roka ich života.

Vyplýva to z publikácie Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) pod názvom Vrodené chyby v SR v roku 2014.

Najviac v Prešovskom kraji

Vďaka všeobecným lekárom pre deti a dorast bolo do registra nahlásených aj ďalších 59 detí – starších ako jeden rok, narodených pred rokom 2014, u ktorých bola vrodená chyba zistená v roku 2014.

Spolu teda všeobecní lekári pre deti a dorast nahlásili 146 detí, čo z celkového počtu 1 563 detí predstavovalo 9,3 %.

Z 1 500 živonarodených detí sa počet hlásených detí s vrodenou chybou diagnostikovanou do jedného roka ich života pohyboval v intervale od 114 detí v Trnavskom kraji (7,6 %) do 312 v Prešovskom kraji (20,8 %).

Na úrovni okresov sa počet hlásených detí pohyboval od 0 (Skalica a Košice III) do 72 detí (Poprad). Z 59 detí starších ako jeden rok, u ktorých sa vrodená chyba diagnostikovala do 14 rokov, bolo najviac hlásených z Banskobystrického kraja, a to 42 detí, čo predstavuje 71,2 %.

K téme

Kežmarská nemocnica začala s predpôrodnými kurzmi V banskobystrickej detskej nemocnici zachránili dievčatko mimotelovým okysličovaním

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X