VšZP zverejnila svoj rebríček spokojnosti poistencov s nemocnicami

UNM
Foto: SITA/Milo Fabian
Univerzitné a fakultné nemocnice v ňom pohoreli, aj najlepšia získala len priemerné hodnotenie

Rebríček spokojnosti svojich poistencov za rok 2018 zverejnila po Dôvere aj Všeobecná zdravotná poisťovňa. Veľmi sa neodlišuje od spokojnosti poistencov Dôvery. Kým v prípade univerzitných a fakultných nemocníc u poistencov Dôvery kraľovala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku, poistenci Dôvery ju dali na druhé miesto. Prvenstvo u nich získala Univerzitná nemocnica Martin.

Na treťom mieste sa umiestnila FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Celkovo však v tejto kategórii ani jedna z najväčších nemocníc na Slovensku nezískala pozitívne hodnotenie, väčšinu z nich poistenci označili ako priemer. Vrátane víťazných.

Za najhoršiu poistenci VšZP považujú FN Trenčín.

Sv. Michal
Foto: SITA / Marko Erd

Medzi všeobecnými nemocnicami zvíťazil Sv. Michal

V kategórii všeobecných nemocníc poistenci najvyššie hodnotili Nemocnicu Sv. Michala v Bratislave. Nasledovali ju UNsP Milosrdní bratia v Bratislave a Regionálna nemocnica Sobrance.

V trojčlennej kategórii srdcovocievnych ústavov si palmu víťazstva odniesol Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb. Medzi tromi onkologickými ústavmi bodoval najvyššie Onkologický ústav Sv. Alžbety v Bratislave.

Podobne v trojici špecializovaných zdravotníckych zariadení vyhral Národný endokrinologický a diabetologický ústav v Ľubochni.

Medzi ostatnými zdravotníckymi zariadeniami zvíťazilo Centrum intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE), nasledované Mammacentrom Sv. Agáty v Banskej Bystrici.

Kategóriu ostatných špecializovaných ústavov vyhralo Sanatórium Tatranská kotlina.

Všetky výsledky sú na stránke VšZP.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa