Zdravotné sestry získali ocenenie Biele srdce, minister Lengvarský im poďakoval za náročnú prácu

ANKETA: Biele srdce
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (štvrtý sprava) počas slávnostného odovzdávania ocenení Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek s názvom Biele srdce. Bratislava, 24. september 2021. Foto: SITA/Ministerstvo zdravotníctva SR

Ocenenie Biele srdce získalo 28 zdravotných sestier a jedna pôrodná asistentka. Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Ocenenie pre zosnulé sestry a asistentky

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek sa rozhodla udeliť prvýkrát aj nové ocenenie – Cenu Johanny Bórik – Hrebendovej. To bolo udelené sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré v boji s ochorením COVID-19 prišli o život. Na podujatí odznela aj veta, že „sestra je často posledná tvár, ktorú pacient vidí, keď zomiera na nemocničnom lôžku“.

Komora v kategórii Sestra a pôrodná asistentka v praxi ocenila 17 sestier z celého Slovenska a jednu pôrodnú asistentku. V kategórií Sestra a pôrodná asistentka – manažérka boli ocenení ôsmi laureáti. Tri ocenené boli v kategórii Sestra a pôrodná asistentka – pedagóg.

Pod záštitou prezidentky

Na udeľovaní cien, ktoré sa tento rok konalo po záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej, sa zúčastnil aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO). Ten sestrám a pôrodným asistentkám poďakoval za ich prácu, ktorá je v čase pandémie ešte náročnejšia.

Okrem šéfa rezortu zdravotníctva sa na udeľovaní ocenení zúčastnili aj štátny tajomník MZ SR Kamil Száz, riaditeľ Odboru ošetrovateľstva a iných zdravotníckych profesií MZ SR Milan Laurinc spolu s Monikou Jankechovou, riaditeľkou Odboru zdravotníckeho vzdelávania MZ SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kamil SzázMilan LaurincMonika JankechováVladimír LengvarskýZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR