Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fnsp za_dotazniky mozu pacienti vhodit do schranok rozmiestnenych po celom areali zilinskej nemocnice.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: FNsP Žilina
25. 10. 2018 8:09 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Žilinská nemocnica dáva k prepúšťacím správam dotazníky spokojnosti

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline začala distribuovať dotazníky spokojnosti priamo do prepúšťacích správ pacientov. Informovala o tom vo svojej tlačovej správe.

Nemocnica tak chce získať spätnú väzbu od väčšieho počtu hospitalizovaných návštevníkov.

Pacienti môžu písať aj negatívne podnety

„Doteraz mohli pacienti vyplniť dotazník len na našom webe alebo priamo na oddelení počas hospitalizácie, na čo mohli veľmi ľahko zabudnúť alebo sa na to aktuálne necítili,“ uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Aby zabezpečili lepšiu anonymitu a nikto sa nemusel báť napísať aj niečo negatívne, pacient teraz dostáva dotazník až po prepustení.

Podľa riaditeľa ho môžu vypísať doma a poskytnúť objektívnu spätnú väzbu, potom ho môžu odovzdať pri kontrolnej návšteve lekára, prípadne pri návšteve niektorej z ambulancií v areáli nemocnice.

Chcú osloviť čo najviac ľudí

Minulý rok sa k spokojnosti s FNsP Žilina vyjadrilo 2 368 pacientov s celkovou spokojnosťou na úrovni 93,37 %.

„Otázky sme nezmenili, prispôsobili sme ich len hodnoteniu INEKO, ktoré každoročne vyhodnocuje názory pacientov. Oslovujú však veľmi malú vzorku, preto je pre nás prioritou osloviť čo najviac ľudí, aby sme dokázali získať reálny obraz,“ priblížil Stalmašek.

Nemocnica má približne 1700 zamestnancov a každoročne hospitalizuje 30-tisíc pacientov, preto podľa riaditeľa nemocnice potrebujú neustále zisťovať, čo sa ľuďom páči, s čím sú spokojní a, naopak, čo im prekáža.

Schránky na dotazníky sú na každom oddelení a pri vstupoch do pavilónov pediatrie, chirurgie, očného, interného oddelenia, LDCH, oddelenia gynekológie a pôrodníctva, urológie a tiež na prízemí v hlavnej budove polikliniky vedľa informátora. Dotazník pacienti nájdu i na webe FNsP v sekcii Informácie pre pacientov.

Odporúčané články

Nemocnica v Žiline začala s novým druhom operácie lakťa Odbory majú podozrenie na nedodržiavanie normatívov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Brusel prešetruje praktiky Amazonu, údajne využíva informácie o obchodníkoch pre svoju výhodu Glosa: Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo?  Stratené doklady v Chorvátsku? Ako postupovať a kde si vybaviť náhradné Cséfalvayová by nemala zavádzať verejnosť, reaguje Danko na jej neschválené zahraničné cesty Neverte mýtom o „éčkach“, Európsky úrad ich bezpečnosť znovu prehodnocuje Ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor Fínska, prípadom sa zaoberá pohraničná stráž Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X