Žilinská nemocnica zmodernizovala príjmovú ambulanciu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

Nemocnica Žilina
Čakáreň príjmovej ambulancie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v žilinskej nemocnici. Foto: FNsP Žilina

Zmodernizovanú gynekologicko-pôrodnícku príjmovú ambulanciu dnes otvorili na prízemí pavilónu gynekológie a pôrodníctva Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Podľa riaditeľa Igora Stalmaška nemocnica investovala do modernizácie 88-tisíc eur, pričom 76-tisíc eur získala z kapitálových fondov ministerstva zdravotníctva.

Pôvodné priestory prešli kompletnou rekonštrukciou. Budúce mamičky a pacientky sa tak môžu tešiť na obnovené ambulancie, sociálne zariadenia i čakáreň s komfortným vybavením a novým priestorovým rozložením.

Modernizácia zahŕňala búracie práce pre rozšírenie novej čakárne, kompletnú výmenu obkladu a sanity v sociálnych zariadeniach, rekonštrukciu priestorov a vybavenia ambulancií pre sestru, lekára či prezliekarní pre pacientky,“ skonštatoval Stalmašek.

Funguje ako príjmová aj pohotovostná

Otvorená ambulancia gynekológie a pôrodníctva je k dispozícii v pracovných dňoch od 7:00 do 15:30 ako príjmová ambulancia. Vo zvyšnom čase a cez víkendy a sviatky funguje ako pohotovostná ambulancia.

Zilina_gynekologia.jpg
Príjmová ambulancia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia žilinskej nemocnice Foto: FNsP Žilina

Je to ďalšia zo zmien, ktorými sa snažíme vytvoriť lepšie podmienky pre pacientky a rovnako našich kolegov, uviedol primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva FNsP Žilina Martin Sudek.

Naša gynekológia s pôrodnicou rastie, zlepšuje sa jej dobré meno, a tým k nám prichádza viac mamičiek a pacientok. V porovnaní s rokom 2018 sme na oddelení gynekológie a pôrodníctva hospitalizovali vlani o približne 500 pacientiek viac,“ dodal Stalmašek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor StalmašekMartin Sudek
Firmy a inštitúcie FNsP ZA Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina