Zrenovovali sociálne zariadenia v zdravotnom stredisku na Tatranskej v Košiciach

|
Foto: KSK
Samospráva žiada financie na vybudovanie štyroch moderných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti

Komfort pacientov a personálu v zdravotnom stredisku na Tatranskej ulici v mestskej časti Košice – Staré Mesto sa zvýši. Košický samosprávny kraj (KSK), pod ktorý stredisko spadá, tam zrenovoval sociálne zariadenia.

Kraj chce pritom v obnove zdravotných stredísk pokračovať a získať zdroje na vybudovanie Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová, kraj minul na obnovu sociálnych zariadení viac ako 35-tisíc eur. Peniaze vyčlenil z kapitálových výdavkov.

Kompletná renovácia

Zrekonštruovali všetky toalety na prízemí i poschodí, celkovo troje pánske a troje dámske. Práce trvali dva mesiace. Stavebníci pracovali najmä v popoludňajších hodinách, aby nerušili lekárov.

Sociálne zariadenia dostali nové omietky, podlahy, obklady, novú sanitu, dvere, svetlá a ohrievače vody. Išlo o kompletnú rekonštrukciu, opravili aj zdravotechniku, ústredné kúrenie, elektroinštalácie a vzduchotechniku.

„Nedávno v tomto stredisku vymenili okná a vybudovali bezbariérovú rampu. Som rád, že tentoraz sa podarilo opraviť sociálne zariadenia, ktoré mali svoje najlepšie časy už dávno za sebou,“ konštatoval košický župan Rastislav Trnka.

V dvojpodlažnej budove z roku 1973 sa na prízemí nachádzajú ambulancie detských lekárov a rehabilitačné oddelenie. Na podlaží slúžia pacientom pediatrická a odborná ambulancia.

Nadjazerom.jpg

Dúfajú v rekonštrukciu sídliskových polikliník

Ako dodal Trnka, kraj chce pokračovať v obnove zdravotných stredísk a vybudovať v nich moderné Centrá integrovanej zdravotnej starostlivosti.

„Mnohé budovy neboli opravované dlhé roky, časť z nich je dnes v havarijnom stave. Pred časom sme predložili projektové zámery na rekonštrukciu objektov štyroch bývalých polikliník a v krátkom čase zabojujeme aj o nenávratný finančný príspevok na ich rekonštrukciu,“ uviedol župan.

Ak bude kraj úspešný a získa financie z Integrovaného regionálneho operačného programu, zrekonštruovať by sa mali budovy bývalých polikliník Juh, Sever, Východ a Nad Jazerom. Každý z projektov má možnosť získať až jeden milión eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)