ŽSR chcú predať polikliniky vo Zvolene a v Žiline

Zvolen
Železničná poliklinika Zvolen | Foto: ŽSR

Nový majiteľ budov však musí rešpektovať nájomné zmluvy s poskytovateľmi.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili ponukové konania na odpredaj železničných polikliník vo Zvolene a v Žiline. Informovali o tom v tlačovej správe.

Podľa údajov zverejnených na ich webovej stránke vyvolávacia cena areálu železničnej polikliniky vo Zvolene je takmer 1, 86 mil. eur, vyvolávacia cena areálu polikliniky v centre Žiliny predstavuje 760 tisíc eur.

Železnice SR chcú racionalizovať rozsah spravovaného majetku potrebného pre prevádzku železničnej infraštruktúry a kapitalizovať ostatný majetok, ktorý s touto činnosťou nesúvisí.

„Nakoľko zabezpečovanie zdravotnej starostlivosti nie je hlavným predmetom činnosti ŽSR, uvedený súbor nehnuteľností bol klasifikovaný ako majetok určený na odpredaj,“ uviedla spoločnosť.

Návštevníci polikliniky sa však nemusia obávať, že by nový majiteľ budov polikliniky zrušil. V podmienkach predaja je, že musí rešpektovať nájomné zmluvy s poskytovateľmi, ktorí v poliklinikách pôsobia.

Ponuky do 22. marca

Areál železničnej polikliniky vo Zvolene má s príslušenstvom a pozemkami celkovú výmeru 1 297 metrov štvorcových.

Nachádza sa v zastavanom území Zvolena, mimo ochranného pásma železnice. Pôvodná budova bola postavená v roku 1993, v rokoch 1999 až 2000 ju adaptovali a zrekonštruovali na účely polikliniky ŽSR. Budova pozostáva zo šiestich poschodí.

Areál železničnej polikliniky v Žiline s príslušenstvom a pozemkami má výmeru 3 300 metrov štvorcových. Nachádza sa v intraviláne mesta Žilina, v blízkosti autobusovej a železničnej stanice. Budova je z roku 1961. V roku 1996 ju rekonštruovali, realizovali nadstavbu budovy v časti jej povalových priestorov. Stavba je trojpodlažná a s podpivničením.

Podmienky ponukových konaní sú zverejnené na www.zsr.sk a www.reality.sk. Záujemcovia o polikliniky môžu doručiť svoje ponuky do 22. marca 2019.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky