Zvolenská nemocnica má nové EKG pre detských pacientov

Ekg_bok.jpg
Foto: Pixabay.com

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila EKG prístroj v hodnote 3 000 eur. slúžiť bude hlavne malým pacientom. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Alžbeta Sivá.

Nová medicínska technika dokáže kvalitnejšie zobraziť srdcovú frekvenciu a pravidelnosť rytmu. Lekári s ňou vidia lepší obraz o prípadnom postihnutí, zväčšení jednotlivých oddielov, či iných poruchách srdca.

Lekári zo zvolenskej nemocnice už niekoľko dní pracujú s novým mobilným EKG prístrojom. Ten umožňuje vyšetrenie EKG u detí všetkých vekových kategórií. Zdravotnícke zariadenie naň získalo prostriedky  vďaka sponzorskému daru vo výške 3000 eur od spoločnosti Henkel a siete drogérií Teta.

Choroby srdca sa nevyhýbajú ani deťom

Vyšetrenie EKG je rýchle, a nenáročné pre deti, pritom prináša dosť dôležitých informácií o činnosti srdca. Povinne ho absolvujú pacienti, u ktorých je podozrenie na ochorenie srdca.

Srdcové poruchy pritom trápia aj malé deti od narodenia, tu je mnohokrát nevyhnutná operácia, aby sa zamedzilo nasledujúcim komplikáciám.

Mobilný EKG prístroj šetrí čas zdravotníckym pracovníkom a garantuje vyšší komfort.

„Vyšetrujeme ním hospitalizovaných detských pacientov, ale aj malých pacientov vyšetrených na ambulancii oddelenia. Manipulácia s týmto prístrojom je jednoduchšia a záznam elektrokardiografického vyšetrenia je kvalitnejší ako s prístrojom, ktorý sme doposiaľ na detskom oddelení mali,“ uviedla primárka detského oddelenia Oľga Švecová.

V prípade, že sa zistia z výsledkov EKG ochorenia srdca, odporučí sa rodičom malých pacientov hospitalizácia alebo v lepšom prípade ďalšie špeciálne odborné vyšetrenie.

Detské oddelenie disponuje sedemnástimi lôžkami a nachádza sa v samostatnom pavilóne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Zvolen