Zvolenská nemocnica spustí očkovanie treťou dávkou vakcíny, prednosť budú mať zdravotníci

Nemocnica Zvolen

Nemocnica Zvolen začne od pondelka 25. októbra očkovať treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, najprv prídu na rad zdravotníci, ktorí prejavili záujem o tretiu dávku, a následne imunokompromitovaní pacienti, zaregistrovaní prostredníctvom NCZI a s odporučením lekára.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Nemocnica na základe dobrých skúseností z druhej vlny spúšťa od budúceho týždňa systém spojenia pacientov na COVID oddelení s rodinnými príslušníkmi.

Vyhradené časy na hovory

„Je veľmi dôležité, aby naši pacienti boli počas hospitalizácie v kontakte s príbuznými, prispieva to k zlepšeniu ich psychického stavu, keďže pobyt v nemocnici je vždy pre človeka stresujúci. Veríme, že využitie modernej techniky týmto spôsobom pomôže obom stranám a dobrý pocit budú mať aj naši kolegovia, ktorí sa o pacientov starajú,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Zvolen Ľudmila Veselá s tým, že v záujme dodržania prísnych hygienických opatrení na oddelení, budú časy presne vyhradené a jeden hovor bude môcť trvať najdlhšie 10 minút.

S pacientmi, s ktorými sa bude chcieť rodina spojiť, musia byť schopní komunikácie a nesmú mať poruchy vedomia, zdravotnícky personál, samozrejme, pri obsluhe tabletu pomôže.

Pacienti z Čadce a Prešova

Nemocnica zatiaľ pandemickú tretiu vlnu zvláda, aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť deviatim pacientom s koronavírusom. Jeden pacient sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti a stav troch si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

„Sú to pacienti, ktorí k nám v rámci pomoci boli prevezení z nemocnice v Čadci a Prešove, kde je situácia horšia ako v našom regióne,“ objasnila riaditeľka nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudmila Veselá
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informáciíNemocnica Zvolen