Whitney Houston si uctia aj Tina i Anita Soul

Houston
S americkou speváčkuu Whitney Houston sa v jej rodnom Newarku v New Jersey rozlúčili v sobotu 18. februára 2012. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – V Bratislave sa v stredu 22. februára uskutoční spomienkový koncert, ktorým si hudobní fanúšikovia pripomenú zosnulú americkú speváčku Whitney Houston. Ako agentúru SITA informoval Roman Slušný z agentúry Slávni, podujatie sa začne o 22:00 v klubových priestoroch bratislavského hotela Danube na Hviezdoslavovom námestí.

„Pozvali sme naň naše popredné speváčky, akými sú Tina, Misha, Anita Soul či Natália Hatalová, aby si prišli zaspievať aspoň niektoré z jej nezabudnuteľných piesní a možno aj porozprávať o tom, čo pre nich legenda menom Whitney Houston znamenala,“ povedal za organizátorov podujatia Slušný.

Na koncerte si legendárnu speváčku pripomenie šesť
Speváčku Amy Winehouse našla polícia mŕtvu
Foto: SITA/AP

slovenských interpretiek, ktoré zaspievajú jej najväčšie hity. Podujatie, ktoré si uctí pamiatku zosnulej Whitney Houston, bude spojené i so spomienkou na britskú speváčku Amy Winehouse, ktorá zomrela vo svojom londýnskom dome 23. júla 2011, pričom sa dožila iba 27 rokov.

„Obe dámy mali počas svojej kariéry dosť veľké problémy s drogami, ktoré možno prispeli k tomu, že sa ich životy predčasne skončili, a preto uvažujeme o tom, že by sme počas akcie urobili dobrovoľnú zbierku a výťažok venovali niektorému z protidrogových centier na Slovensku,“ dodal Slušný.

Whitney Houston, ktorú pochovali v nedeľu v mestečku Westfield, našli 11. februára bez známok života vo vani jej hotelovej izby v Beverly Hills. Jej smrť pravdepodobne spôsobila kombinácia antidepresív s aktívnou látkou alprazolam s ďalšími liekmi a alkoholom. Presná príčina úmrtia však bude známa až po výsledkoch toxikologických testov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy WinehouseAnita SoulWhitney Houston