Z hasičov spravili bobistov a brali na nich dotácie, o podvode podľa Grendela vraj vedel aj Nejedlý

Alexander Nejedlý
Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Alexander Nejedlý Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Ministerka vnútra Denisa Saková by mala odvolať prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého. Myslí si to poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Gábor Grendel.

Členovia zväzu bobistov

„Existuje vážne podozrenie, že bol spáchaný podvod, o ktorom je pán prezident hasičského zboru dostatočne informovaný. Existuje vážne podozrenie, že nekonal a vyvodzoval zodpovednosť voči nesprávnemu človeku, ktorý žiadnu zodpovednosť za to, čo sa stalo, nenesie,“ povedal Grendel na štvrtkovej tlačovej besede.

Od 1. januára 2016 je v platnosti zákon o športe, ktorý hovorí, že športový zväz je zväz uznaný ministerstvom školstva a má najmenej sto registrovaných športovcov.

„Národným športovým zväzom sa stal aj Slovenský zväz bobistov. Takmer polovica z registrovaných členov nikdy v živote v boboch nesedela, nebola na pretekoch a ani netušila, že je registrovaným členom zväzu bobistov,“ uviedol Grendel s tým, že ide o profesionálnych hasičov z Piešťan a Hlohovca, bez ktorých by zväz bobistov nebol uznaný za národný športový zväz.

Podali trestné oznámenie

„Hasiči sa o ich členstve dozvedeli po dvoch rokoch. Podali trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR a informovali o tom ministerku Sakovú i Nejedlého. Najvyšší funkcionári ministerstva vnútra vedia o podvode od 14. novembra 2018,“ dodal opozičný poslanec.

Keďže Slovenský zväz bobistov bol uznaný za národný športový zväz, mohol čerpať dotácie od ministerstva školstva. Podľa Grendela boli dotácie v státisícoch.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu ministerstvo vnútra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander NejedlýDenisa SakováGábor Grendel
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRMV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti