Za krádež Madonniných nevydaných skladieb zatkli Izraelca

Popová kráľovná Madonna
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – Izraelská polícia zatkla nemenovaného 39-ročného muža podozrivého z hackerských útokov na počítače viacerých hudobníkov vrátane Madonny, krádeže a následného online predaja ich nevydaných skladieb. Polícia meno muža nezverejnila, miestne médiá však priniesli informáciu, že má ísť o bývalého účastníka jednej z izraelských talentových súťaží.

Video: Madonna – Devil Pray

https://www.youtube.com/watch?v=C2JS1k58ab4

V decembri sa na internet dostalo celkovo sedemnásť Madonniných skladieb, ktoré nahrala v rámci prípravy nového albumu Rebel Heart. Speváčka ich označila za nedokončené a vyzvala fanúšikov a fanúšičky, aby ich nepočúvali. O niekoľko dní neskôr sprístupnila prostredníctvom portálu iTunes na stiahnutie piesne Living For Love, Devil Pray, Ghosttown, Unapologetic Bitch, Illuminati a Bitch I’m Madonna (feat. Nicki Minaj).

Ako pre agentúru Reuters potvrdil Asher Wizman, majiteľ súkromnej vyšetrovacej firmy, speváčkini zástupcovia ho v tom čase kontaktovali, aby našiel vinníka zodpovedného za únik skladieb. „Náš vyšetrovateľ zistil, že jej počítače doma aj v štúdiu sa stali terčom útoku riadeného z Izraela. Podarilo sa nám vystopovať, z ktorého počítača sa tak stalo a tiež muža, ktorý je za to zodpovedný. Keď sme získali dostatok informácií, obrátili sme sa na políciu a tá muža zatkla,“ uviedol Wizman. Hackera zatiaľ formálne neobvili.

Päťdesiatšesťročná speváčka sa k zatknutiu hackera vyjadrila prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „Som nesmierne vďačná FBI, izraelskej polícii a každému, kto pomohol k zatknutiu tohto hackera. Veľmi si vážim svojich fanúšikov, ktorí nám v súvislosti s únikom mojich skladieb poskytli informácie. Ako každý iný občan, aj ja mám právo na súkromie. Tento zásah do môjho života, po kreatívnej, profesionálnej aj osobnej stránke, zostane veľmi zničujúcou a bolestivou skúsenosťou, rovnako ako to musí byť aj pre všetkých ostatných umelcov, ktorí sa stali obeťou tohto typu zločinu,“ napísala.

Obrazom: Popová kráľovná Madonna
Madonna

, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. V roku 1983 vydala eponymný sólový debutový album, po ktorom nasledovali nahrávky Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008) a MDNA (2012). Spomínaný nový album Rebel Heart vyjde 9. marca.

Medzi jej úspešné single patria skladby Like A Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used To Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray Of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes (feat. Justin Timberlake a Timbaland). Na konte má sedem cien Grammy.

Ako herečka sa predstavila v snímkach Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Dick Tracy (1990), Veľké víťazstvo (1992), Štyri izby (1995) alebo Evita (1996). Režírovala tiež filmy Špina a múdrosť (2008) a W.E. (2011).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin TimberlakeMadonna