Za zlepšením Vlhovej v obrovskom slalome aj zmena topánok a lyží, vraví taliansky tréner Magoni

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP

LIENZ 30. decembra (WebNoviny.sk) – Súťažný rok 2017 ukončila Petra Vlhová skvelým 7. miestom v obrovskom slalome v rakúskom Lienzi. K vyrovnaniu kariérneho maxima sa predrala z 13. priečku po 1. kole druhou najlepšou jazdou v 2. kole, keď zdolala aj najlepšie „obrakárky“ na svete.

Podľa vlastných slov konečne predviedla v technicky najnáročnejšej disciplíne dlhých oblúkov, na čo má. „Od rána som sa cítila veľmi dobre. V prvom kole som hore trochu zaostala, spodnú časť som však zajazdila veľmi dobre. V 2. kole som chcela ísť svoju jazdu a myslím si, že sa mi to podarilo,“ uviedla Petra Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Skvelé siedme miesto

Dôležitým faktorom zlepšenia výkonnosti boli zmeny v jej lyžiarskom výstroji. Pre RTVS to potvrdil taliansky tréner Livio Magoni. „Po pretekoch v Courcheveli sme zmenili veľa vecí – lyže aj topánky a môžem povedať, že som spokojný. Prvýkrát som videl Peťu lyžovať, na čo naozaj má. Aj keď musím priznať, že pre krátkosť času sme zariskovali,“ vysvetlil Livio Magoni a ďalej uznanlivo pokračoval: „Najrýchlejšia v 2. kole bola Švédka Hectorová, ale tá išla na úplne hladkej zjazdovke. Petra bola najlepšia spomedzi pretekárok, ktoré mali približne rovnaké podmienky. Je skvelé, že sa vyrovnala špecialistkám na ´obrák´, tie si však udržali náskok z 1. kola.“

Dvadsaťdvaročná Liptáčka figuruje v hodnotení obrovského slalomu vo Svetovom pohári na 10. priečke, ale v štartovnej listine SP v tejto disciplíne je o tri priečky nižšie – trinásta. Chýbajú jej body z nevydarených pretekov v Courcheveli, kde po chybe v druhom kole skončila na 28. mieste. Za elitnou žrebovanou sedmičkou aktuálne zaostáva o 84 bodov.

Rozhodujú už len maličkosti

„Prvá sedmička si zatiaľ drží svoje miesta. Na to, aby som ich dostihla, potrebujem zajazdiť dve dobré kolá. Na súčasnej úrovni, v akej sa nachádzam, rozhodujú už len maličkosti. Celkovo je siedme miesto z Lienzu veľmi pekné. Mám ďalšie body, ideme ďalej,“ dodala Vlhová pre RTVS.

Ďalej v podaní Vlhovej znamená veľký súťažný nápor po Novom roku. Hneď v úvodný deň nového roka na najvyťaženejšiu Slovenku v alpskom lyžiarskom cirkuse čaká atraktívny paralelný slalom v nórskej metropole Oslo, o dva dni neskôr slalom na známom kopci Sljeme nad chorvátskym Záhrebom.

Nasledovať bude súťažný víkend v slovinskej Kranjskej Gore (zaskočila za Maribor) s obrovským slalomom aj slalomom (6.- 7. 1.) a v utorok 9. januára napokon tradičný večerný slalom v rakúskom Flachau.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Livio MagoniPetra Vlhová