Zákazníci sa pýtali na cenu zvierat, odpoveď ich šokovala

Pes
Foto: SITA/AP

BRAZÍLIA 5. mája (WEBNOVINY) – Zvierací útulok v Brazílii prišiel so šikovným nápadom, ako zvýšiť šancu zvierat na adopciu. Nedávno vymenil zvieratá v obchode za tie z útulku a skrytou kamerou natáčal reakcie ľudí.

Útulok
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Experiment, ktorý uskutočnila organizácia Associacao Quatro Patinhas, sa snažil dokázať, že zo zvierat z útulku sa stanú rovnako dobrí domáci miláčikovia ako z tých kúpených.

„Ľudia, ktorí prinesú zvieratko do útulku, si myslia, že o neho bude dobre postarané. Takéto zvieratá však často umierajú, pretože majú rôzne choroby, depresiu nevynímajúc. Útulky sú preplnené, zvieratá podvýživené. Ľudia aj napriek tomu platia veľa peňazí za kúpu zvierat u chovateľov či v obchodoch,“ uviedla pre DailyMail zakladateľka a riaditeľka organizácie Christianne Garoiu.

V rámci experimentálneho projektu preto na jeden deň vymenili zvieratá v obchode za tie z útulku. Keď sa ľudia, ktorí bolo pripravení zaplatiť veľké sumy, pýtali na ich cenu, šokovali ich odpoveďou, že si ich môžu vziať zdarma.

„Je tu mnoho zvierat, ktoré môžu priniesť veľa lásky a ľudia za ne nemusia zaplatiť ani cent,“ uviedla Garouiu, podľa ktorej dôležitejšie, ako rasa psa, je práve puto, ktoré si s majiteľom vytvorí.

Prekvapení zákazníci obchodu tak nielen ušetrili, ale hlavne darovali domov tým, ktorí to najviac potrebovali. „Je lepšie život zachrániť, ako si ho kúpiť,“ dodala Brazílčanka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom