Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný, Žilinka požiadal Kolíkovú o vytvorenie expertnej skupiny

Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizovnaé 14. apríla, 14:08

Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný a prakticky neaplikovateľný. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý požiadal ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o vymajetotvorenie expertnej pracovnej skupiny.

Jedna z najvyšších priorít

Jej cieľom má byť príprava legislatívnej zmeny, umožňujúcej efektívne a účinné odčerpávanie majetku nadobudnutého z nelegálnych príjmov.

Generálna prokuratúra SR považuje odoberanie výnosov a majetku nadobudnutého z nelegálnych zdrojov za jednu z najvyšších priorít. Preto je pripravená aktívne participovať na príprave takého zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý bude efektívny a splní sledovaný účel,“ zdôraznil Žilinka.

Ministerka víta Žilinkovu iniciatívu

Dodal, že generálna prokuratúra poskytne expertné kapacity, poznatky a skúsenosti z aplikačnej praxe, nevyhnutné pre prípravu legislatívnych zmien.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) iniciatívu Maroša Žilinku uvítala. „My máme v pláne legislatívnych úloh takýto zákon na tento rok. Súčasne budem rada, keď budem pri tejto téme spolupracovať s Jurajom Šeligom, ktorý sa chce tejto téme venovať,“ reagovala ministerka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováMaroš Žilinka
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRMS Ministerstvo spravodlivosti SR