Žampovci sa rozhodli, reprezentácia Ruska je už minulosťou

Adam Žampa v Soči obsadil šieste miesto v alpskom lyžovaní
Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Adam Žampa počas slalomu mužov na ZOH 2014 v Soči. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Lyžiari Adam a Andreas Žampovci naďalej budú hájiť slovenské farby. Medializované informácie o ich možnosti reprezentovať Rusko definitívne sú minulosťou, referuje web Pravda.sk s odvolaním sa na TA3.

Vždy sme boli Slováci a to, že sa utvoril tlak na verejnosť, na predsedníctvo Úseku alpských disciplín, na pána Mersicha, možno niečo prinieslo. Ide nám o systém lyžiarskej asociácie, o poriadok financovania či transparentnosť,“ povedal pre televíziu TA3 otec a tréner bratov Tomáš Žampa.

Dobrá správa pre slovenské lyžovanie

Čerstvá informácia mala pozitívny ohlas u predsedu Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Františka Repku. „Je to dobrá správa pre slovenské lyžovanie. Som rád, že sa takto rozhodli. Verím, že spolupráca bude s týmito pretekármi na lepšej úrovni,“ uviedol Repka.

Adam Žampa aktuálnu situáciu komentoval prostredníctvom facebooku. Spoluprácu s ruskou stranou pritom nevylúčil, skôr privítal. „Mojím prvoradým cieľom je neustále na sebe pracovať a zlepšovať sa. Nechcem sa zaoberať vojnami s funkcionármi SLA, ale sústrediť sa na lyžovanie. Podmienky na Slovensku však na to vytvorené nemáme a asi ešte dlho mať ani nebudeme. Preto sme sa všetci z tímu snažili dosiahnuť to, aby som mohol trénovať v profesionálnych podmienkach, ale zároveň reprezentovať Slovensko. Vyzerá to tak, že sa pomaly blížime k tomuto cieľu,“ napísal Adam Žampa na sociálnej sieti svojim fanúšikom.

Chce trénovať s Rusmi

Najlepší slovenský zjazdár potvrdil, že s Ruskou lyžiarskou federáciou rokuje o tom, aby mohol s nimi trénovať, ale zároveň by reprezentoval Slovensko. „Bola by to ´win-win´ situácia pre všetkých. Mne by sa dramaticky zlepšili podmienky, participovali by sme aj na chode tímu. Môj dobrý kamarát Saša Chorošilov dostane tréningového sparinga, ruskí mladí reprezentanti zas ťahúňa. Ide o podobné riešenie ako majú aj iné malé lyžiarské asociácie. A ak sa nám podarí rozhýbať aj ľady v našej lyžiarskej federácii, bude to bonus. Opakujem, nejde o peniaze, ale o podmienky. A tie na Slovensku jednoducho nie sú. A či budú, to ukáže až čas, ale vtedy už nemusím pretekársky lyžovať,“ uzatvára Adam Žampa vo svojom stanovisku na facebooku.

Pre agentúru SITA ešte potvrdil, že na úplný záver tejto sezóny ho ešte čakajú majstrovstvá Slovenska, ktoré sa v najbližších dňoch uskutočnia v Českej republike a 10. 4. tradičný Žampa Cup. „Potom si dám na mesiac pauzu,“ dodal Adam Žampa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas Žampa
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR