Zastrelili brankára Meyiwu, na útočníkov vypísali odmenu

Senzo Meyiwa
Brankára futbalovej reprezentácie Juhoafrickej republiky a klubu Orlando Pirates Senza Meyiwu zastrelili neznámi útočníci. Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 27. októbra (WEBNOVINY) – Brankára futbalovej reprezentácie Juhoafrickej republiky a klubu Orlando Pirates Senza Meyiwu v nedeľu zastrelili neznámi útočníci. Polícia potvrdila, že sa stal obeťou dvoch mužov, ktorí vtrhli do domu v meste Vosloorus neďaleko Johannesburgu, kde sa 27-ročný kapitán národného tímu v tom čase zdržiaval.

Tretí komplic čakal vonku. Všetci z miesta činu utiekli. Streľbe vraj predchádzala prudká výmena názorov, v dome bolo sedem ľudí. Polícia vypísala odmenu 14-tisíc dolárov za informácie vedúce k dolapeniu páchateľov.

Rodák z Durbanu Meyiwa pôsobil v Orlande na predmestí Johannesburgu pod vedením niekdajšieho trénera Spartaka Trnava, Srba Vladimira Vermezoviča. Naposledy si obliekol dres Pirates deň pred smrťou v sobotňajšom víťaznom zápase s Ajaxom Kapské Mesto. V štyroch tohtoročných zápasoch kvalifikácie Afrického pohára národov 2015 mal na rukáve kapitánsku pásku.

„Nech sa na jeho smrť pozeráme z ktoréhokoľvek uhla pohľadu, je to obrovská strata. Pre Senzovu rodinu, blízkych, Orlando Pirates aj pre národ,“ povedal šéf klubu Irvin Khoza.

Juhoafrický šport má za sebou čierne dni. V piatok popoludní vo veku 34 rokov zomrel pri autonehode cestou na atletické preteky v Johannesburgu bývalý majster sveta z Berlína 2009 Mbulaeni Mulaudzi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom