Zdeno Chára si Soči užil, olympiáda bola výnimočná

Slovenský hokejový reprezentant Zdeno Chára nesie slovenskú zástavu počas otváracieho ceremoniálu ZOH 2014 v Soči. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BOSTON 26. februára (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie na XXII. zimných olympijských hrách v Soči obranca Zdeno Chára po návrate do USA priznal, že účasť pod piatimi kruhmi si v čiernomorskom letovisku užíval.

Sklamaním pre neho bolo len umiestnenie Slovenska v mužskom hokejovom turnaji. „Necítil som sa ako v Rusku. Každá olympiáda je veľmi špecifická, no táto bola výnimočná. Povedal by som, že úžasná. Všetko som si neuveriteľne užíval. Prostredie bolo príjemné, všade som sa cítil pohodlne. Stretol som mnoho úžasných ľudí a veľkých osobností. Bola to jedna z najväčších skúseností v mojom živote,“ cituje Cháru denník Boston Globe po prvom tréningu tímu NHL Boston Bruins po olympijskej pauze.

Program hokejového turnaja na ZOH v Soči si môžete pozrieť

—->v tomto článku.

Autorka článku Amalie Benjaminová pripomenula, že pre slovenského obrancu to bola možno posledná účasť na ZOH. Ako jeden z dôvodov uviedla možnú neúčasť hráčov zo zámorskej profilige v Pjongčangu 2018.

Ďalším má byť Chárov vek, v marci oslávi 37. narodeniny. Tretím je skutočnosť, na ktorú upozornil Chára: „Nikdy neviete, čo sa stane. Otázne je, či sa Slovensko vôbec kvalifikuje. Bola to možno moja posledná olympiáda a chcel som, aby bola čo najkrajšia.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Najvyšší hráč celých ZOH 2014 priznal, že konečné umiestnenie Slovenska na turnaji nenaplnilo ani jeho očakávania. „Čo sa týka koncentrácie, nebol to náš najlepší turnaj. Všetci sme boli sklamaní, aj keď nemáme až takú širokú základňu ako iné krajiny. Možno je to aj nízkym počtom talentovaných hráčov. Podľa môjho názoru malo Slovensko poskladaný tím lepšie ako na konečné 11. miesto,“ dodal Chára, ktorý po návrate z Ruska do USA stále cíti časový posun.

Čoskoro to bude v poriadku. Nie je žiadne tajomstvo, že pri prechode deviatimi až dvanástimi časovými pásmami aklimatizáciu chvíľu trvá. Teraz je dôležité starať sa o seba a rozumne zvoliť čas na odpočinok a výživu,“ doplnil dvojnásobný vicemajster sveta.

Obrazom: Slováci začali vysokou prehrou s USA
Obrazom: Slováci prehrali so Slovinskom 1:3, Kopecký zápas nedohral
Obrazom: Slovenskí hokejisti po skvelom výkone získali v zápase s Ruskom bod
Obrazom: Slováci v boji o štvrťfinále podľahli Čechom

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdeno Chára